Płyta główna nie wykrywa karty dźwiękowej

Witam mam taki problem otóż posiadam płytę główną firmy GIGABYTE model:MA785GM-US2H i niemogę sobie poradzić aby wyłączyć kartę dźwiękową zintegrowaną a uruchomić swoją kartę X-FI Titanium Sound Blaster która jest włożona w płycie głównej w złącze PCI Express x1 zasilanie chyba działa w karcie bo diody się na czerwono świecą w karcie gdzie jest wejście i wyjście typu optical.Zawsze automatycznie się przełączało gdy tylko coś do slotów jakiś w płycie wkładałem a po serwisowaniu płyty takie jaja się dzieją.Będę wdzięczny za pomoc jak tego dokonać gdyż niemogę zainstalować sterowników wszystkich ani dodatków do karty ponieważ jej nie wykrywa i przy próbie instalacji sterów informacje się ukazują że niema takiego narzędzia w komputerze itd.

BLADE2042 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Spróbuj w Menadżerze urządzeń ją znaleźć (Panel sterowania) i stamtąd zainstalować.

Witam próbowałem ale w menadżerze urządzeń również jej niema dostępnej poprostu jak wsp.nie wykrywa karty wcale nie wiem oco tu biega dlatego proszę o pomoc jak rozwiązać ten irytujący mnie tak problem.Jest tylko widoczna i dostępna w menadżerze karta dźwiękowa ale zintegrowana wraz z płytą główną.

Tzn.co dokładnie się stało,że płyta gł.była serwisowana?

Spróbuj może ją wpiąć w inne wejście.

Chciałem zaktualizować bios do najnowszej wersji i podczas aktualizacji komputer mi się sam wyłączył mimo iż wcale nie zabrakło prądu.Podczas tej właśnie aktualizacji i potem już nie odpalił co się okazało później po serwisowaniu płyty głównej to ją naprawiono zaktualizowano także w serwisie bios ale przy tym padł mi jeszcze zasilacz , karta grafiki , dysk twardy oraz dwie nagrywarki.Mam teraz dylemat jeszcze czy czasem nie padła mi jeszcze karta dźwiękowa.Wszystkie rzeczy które wymieniłem wyżej już mam wymienione i działają bezproblemowo.Tylko jeszcze problem jest z tą kartą dźwiękową niewiem co zrobić a niemam specjalnie gdzie jej sprawdzić czy jest sprawna na 100% w inne wejście niemogę jej włorzyć ponieważ tylko do tego wejścia pasuje a jest tylko jedno takie wejście w płycie głównej którą posiadam niestety.Tu linka zapodaję http://www.cybergb.com/catalog/images/c … tanium.jpg jak ta karta wygląda.