Płyta główna P5P800 i karta graficzna

Witam! :-o Chciałbym wiedzieć jaka (maksymalna) karta graficzna pójdzie na tą płytę: P5P800 i od czego to zależy.Obecnie jestem posiadaczem starej karty GeForce FX 5200.

Cześć

Mianowicie także jestem posiadaczem tej płyty, posiada ona slot AGP 8x z geforce’a włożysz maxymalnie geforce 7600gs 512mb

aby taka karta działała musisz mieć porządny zasilacz, lepsze karty na taki slot wyprodukował Radeon ponieważ geforce juz nie produkuje kart na ten slot a Radeon jeszcze produkuje, koszt karty + zasilacz to ok 400 zl ( karta 300 zl + 100 zasilacz) karty te mają duży minus, ok. 4 lata chodzą dobrze a potem same problemy, wiec myśle że nie warto w nią inwestować. ja w swoją nie inwestuje.

Powodzenia

Jakub

Jeżeli jest złącze AGP to można włożyć każda na AGP pod warunkiem że zasilacz sobie z nią poradzi.

Geforce z seri 7 są najwyższymi modelami z NVIDI i są modele wyższe niż 7600GS np

http://www.allegro.pl/item961444296_gef … ancji.html

http://www.allegro.pl/item949234483_evg … rytas.html

Posiadam drugi komputer w którym jest jakiś radeon na AGP i działa on tam już jakieś 7 lat i zero problemów.

Za to kiedyś spalił mi się jakiś geforce po 2 latach ale to chyba przez zasilacz. Więc niema na to reguły ile ta karta wytrzyma i też nie jest to prawdą że wytrzyma krócej niż karta na PCI-E

Dzięki wszystkim za odp =D> dodam jeszcze, że mój zasilacz to Modecom Feel III Ilumination 350W

Zasilacz niestety jest kiepski.

Jeżeli chcesz inwestować w kartę graficzną i spać spokojnie to należało by go wymienić na coś lepszego.

Chyba że lubisz ryzyko i niemartwi cię fakt że wszystko może pójść z dymem (płyta główna, procek, karta graficzna)

Dla porównania mogę powiedzieć że mój znajomy zakupił niedawno GF7600GS Inno 3D oczywiście pod AGP okazyjnie za 125zl i odziwo działa mu to na zasilaczu 250W ale liczy się z tym że musi wymienić go na lepszy.

Rozmawiałem na temat tej karty z serwisantem Vico i podzielił moje zdanie odnośnie żywotności karty (4/5 lat)

co nieznaczy ze po 4 5 latach sie zepsuje, tylko poprostu może być “delikatniejsza”

mam takiego dziadka Dell Latitude CPxH500GT z 1999 roku i jeszcze chodzi, oprócz cd rom’u nie mial nic wymienionego.

na 256 mb ram nawet xp chodzi sensownie, tylko dysk 5gb.

Także jeśli masz dużo kasy to rozbuduj, ale jesli “zbierales” to zbieraj dalej na nowszą płyte główną.

Takie jest moje zdanie :slight_smile: