Płyta główna pod AMD ASUS czy GIGABYTE?

Mam zamiar wymienić sprzęt na nowy (stary jak w opisie). Największy problem mam z doborem płyty głównej, cena max do 250zł. Nie chcę MSI bo mi już zbrzydła. Myślę czy Asus M3A czy Gigabyte GA-MA770-DS3 lub GA-MA770-S3. Nie mam pojęcia która lepsza byłaby, za gigabyt’em przemawia FireWire (IEEE-1394) oraz aż 5 gniazdek do podłączenia wiatraczków.

Pozostałe komponenty, mam nadzieję że wybrałem dobrze:

AMD Athlon 64 X2 5400+ BOX (Socket AM2, 65W)

Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB (500/800)

Grafikę narazie jak najtańszą, później kupię lepsza, zasilacz też zostanie narazie ten co mam Tagan 380W

Komputer ma głównie służyć do internetu, czasami do grania.

Zmiana na platformę intela, dobranych części nawet nie ma co komentować - podaj budżet.

Na Twoim miejscu wybrałbym (i wybrałem) którąś z płyt głównych Gigabyte. Miałem kilka płyt głównych ASUS’a, zdarzało się że były one dość mocno wykastrowane (słaba sekcja zasilania itp.). Do tego ASUS ma bardzo słabe wsparcie techniczne, np. do mojej ostatniej płyty (ASUS K8N) ostatnim wydanym BIOS’em jest wersja Beta :? . Poza tym nowy BIOS ukazywał się bardzo rzadko, przez 3 wersje walczyli z pewnym problemem, którego nie udało się im rozwiązać. Miał on być zlikwidowany w nowej wersji BIOS’a (następcy ostatniej Bety), niestety olali sprawę.

Podsumowując ASUS nie dość, że oszczędza na sprzęcie, to jeszcze użytkownik nie ma co liczyć na częste aktualizacje BIOS’a czy sterowników.

Co przemawia za Gigabyte? Przede wszystkim bardzo dobre wsparcie techniczne, częste aktualizacje BIOS’a i sterowników, które zaoszczędzą ci wiele nerwów. Sama płyta działa super, chociaż przestał działać mi przedni panel USB ale to ponoć częsta przypadłość niektórych chipsetów niezależna od ich producentów płyt.

Konfiguracja, którą wybrałeś nie jest zbyt dobra. Kto w dzisiejszych czasach kupuje 6600GT? Bierz jakaś kartę graficzną na pamięciach DDR3 - dzisiaj minimum do grania do 8600GT na DDR3. Jeżeli zamierasz podkręcać kompa, to lepiej zainwestuj w coś ze stajni Intela, natomiast jeżeli nie zamierzasz podkręcać procka wtedy bierz AMD.

Intel raczej nie wchodzi w grę, budżetu mam ok 900zl na to co podałem

AVE MSI K9A2 CF-F / Microstar K9N SLI -2F

Zależnie od tego którego obozu karty przewidujesz preferować.

A fw jest w sumie marną zaletą o ile masz kamerę cyfrową bo poza nimi to tak marnie z zastosowaniami fw jest…

Lepiej mieć właśnie tą możliwość sli/cf pod ręką.

A może Foxconn N570SM2AA-8EKRS2H

…skoro chcesz AMD to ja na Twoim miejscu wybrałbym:

  • Gigabyte GA-MA770-DS3 - 244,00 zł

  • AMD Athlon 64 X2 EE 4400+ - 194,00 zł (+ O/C do 5600+ bez problemu)

  • PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 - 155,00 zł

  • GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ 269,00 zł

  • Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karokorum P 7015 - 85,00 zł

RAZEM: 947,00 w Komputroniku.

Kupując w innych sklepach lub na allegro -zmieścisz się do 900,00 zł napewno :slight_smile:

Dual Core E2180 - 180zł

Abit IP35-E - 250zł

RAM A-DATA EE 2Gb - 130zł

8800GS 384Mb - 350zł

E2160 ~180zł

Gigabyte P31 DS3L ~190zł

Patriot LLK 2x1gb 800mhz ~140zł

Palit 9600GT ~400zł

RAZEM: 910zł

może przekroczony budżet ale niektóre rzeczy znajdziesz taniej (w apollo.pl jest dość tanio)

tylko nie w ulubiony.pl!

Ja, jak widać w podpisie mam GA-MA770-S3 i raczej sobie chwalę…nie mam problemów, włącza i wyłącza się dobrze, praca bez zarzutu, jedynie mostek trochę się grzeje, ale w niczym to nie przeszkadza…

Bierz zestaw klopasa , najlepsze, co ci możemy poradzić.

Zgadzam się bierz ten zestaw tego klopsa i git! !!