Płyta główna pod DDR2 1066MHz

W ostatnim temacie powiedzieliście że nie warto pchać się w DDR3 więc chcę coś na DDR2 ale żeby było szybkie.

Jaką płytę główną polecacie pod pamięci DDR2 1066MHz? Ma obsługiwać up do 8GB ramu.

Ma mieć 1 wyjście PCIe x1 oraz obsługę SLI; 6 wyjść Sata oraz dobre właściwości OC.

Jakie propozycje?

PS: Najlepiej aby był to asus bo najlepiej mi się z nim pracuje ale jak jest coś lepszego to dawać.

Zdecyduj się, bo chyba przeczysz sam sobie.

Chcesz 1 port PCI-Express i obsługę SLI zarazem, czyli jednak potrzebujesz 2x PCI-Express.

który to już twój temat, zmieniasz zdanie jak chorągiewka na wietrze… ostatnio chciałeś płyte z ddr3

po co ci ta płyta pod SLI ? kiedy masz zamiar kupic drugą kartę, po drugie po co wymieniać to co masz i działa ?

podkręć proca to pamięci będą wyżej taktowane

się znasz na sprzęcie, do tego potrafisz czytać…

chce by oprócz dwóch złącz pcie x16 było dodatkowo pcie x1

ProTofik dla siebie szukasz sprzętu? W takim razie nic nie zmieniaj i czekaj na tanie i7 - wtedy sobie zmienisz jak tak bardzo chcesz mieć najnowsze i najlepsze.

Jak dla kogoś innego, to MSI Neo2 P45 będzie git (chociaż nie wiem po co komuś 8GB RAMu).

chciałem DDR3, ale powiedzieliście że lepiej zainwestować w szybkie DDR2, a tera mówicie żeby czekać aż stanieje i7…

I co ja mam myśleć? Wszystko dla mnie, a chodzi mi o to że moja nie obsługuje większości pamięci oraz bardzo wolno się uruchamia :confused:

8gB? Myślę przyszłościowo, ale zara powiecie że przyszłościowo to i7, ale ja nie mam drukarni pieniędzy.

A więc doradzicie mi coś czy mam kupować na ślepo?

Takie rzeczy to tylko w erze.

Płyty z nForce są średnie do o/c, pod tym względem dużo lepsze są płyty z chipsetem Intela ale niestety nie obsługują SLI.

Z chipsetem Intela polecam Asus P5Q-E lub MSI P45 Neo2-FR

Zanim tyle pamięci będzie potrzebne to zmienisz komputer z dwa razy, twoja płyta obsługuje do 8GB ramu

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-7

Płytę masz dobrą do oc, pamięci również (to Vitesta?), więc nie ma co zmieniać płyty głównej. Jak za mało masz pamięci (jaki masz szczyt wykorzystania pamięci?), to dokup sobie kolejne A-Data Vitesta 1066MHz CL5 (bo te powinny Ci bez problemu pójść) i kręć.

Co do tego że się wolno uruchamia, to wiesz czego to wina? Bo raczej nie niskiej częstotliwości RAM, ani słabej płyty…

pamięci nie lubię kręcić bo już jedne 4 GB przysmażyłem (jak włożyłem je do kompa z zintegrowaną grafą to waliło artefagami :confused: ) Dlatego siedzę na 2 GB :confused:

Tz OC do 5GHz nie będę robić, ma sięgnąć zwykłe 4GHz. A po 2 umówiłem się że moją płytę już oddam siostrze :slight_smile: zrobi jej się SLI z 2x Geforce 8400GS (wiem że nie opłacalne ale mamy takie 2 karty w domu to po co mają się marnować?

PS:

A Asus P5N-T Deluxe na nForce 780i ?

odpowiedz sobie na pytanie czy i kiedy kupisz drugą kartę…

druga sprawa to kup 2GB pamięci, a wypadkową kręcenia procesora będzie kręcenie pamięci czy tego chcesz czy nie, a to że sie poprzednie spaliły może oznaczać tyle że mogły być akurat felerne

a więc gdyby mój E8500 był ustawiony na 4000MHz to na ile musiały by być pamięci ? (pamięci 1066MHz)

SLI było by za rok, ale w sumie…

A jaka by była płytka dobra ? ( DDR2 1066MHz) ( bez SLI )

Podane w moim poście

Wystarczy dzielnik 1:1 ustawić, wtedy ramy mają 841MHz to raczej obecne ramy wystarczą.

sorry ale nie orientuje się o co come z tymi dzielnikami.

841MHz? Z pamięci 1066MHz ?

PS: MSI Obsługuje 1066, ale tylko po OC.

Asus ma 2 wyjścia PCI -e x16 i na dodatek x- Fire…

Nie ma innych ?

msi p45 neo2-fr też ma obsługę ddr2 1066 a po oc nawet ddr2 1200 :] do tego crossfire i trochę tych złączy sata :slight_smile:

jak nie wiesz co to dzielnik to odsyłam do lektury egiełdy purepc i pclabu na temat oc :]

Tak, jak chcesz 1066MHz przy 4GHz to trzeba by inny dzielnik dać

Tak jak ten Asus i większość płyt .

Ma też 2 wyjścia PCI -e x1, pytałeś o płytę bez SLi to masz podane a CrossFire nie jest problemem aby jeden GeForce działał.