Płyta główna pod E4300 i pamięci DDR2 800MHz

Witam !

Niedawno pisałem, że chcę kupić komputer do 1500 zł i na szczęście ta granica się już podniosła :slight_smile:

Na dzień dzisiejszy mam już lub mam pewność, że będe miał:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4300

  • Pamięć: Goodram PRO DDR2 1024MB 800MHz CL5.0 BOX (Docelowo x4)

  • 1 Dysk SATA II (docelowo jeszcze jeden)

  • GF 8600/8500, PCI-E (zależy od ceny)

  • obudowę

  • zasilacz (LC-Power Super Silent LC6420 420W)

  • tuner TV (PCI, ze starego komputera)

  • 4 napędy ATA (2xDysk twardy, DVD i nagrywarka)

W związku z tym poszukuje płyty głównej, która by miała:

  • 2 wyjścia ATA (2 napędy na jedną taśmę)

  • złącze COM, nawet na śledziu (kabel do komórki)

  • obsługę pamięci 800MHz

  • PCI-E (x16)

  • Kilka złącz SATA2

  • Nie obrażę się za wyjście FDD

  • Czym więcej złącz PCI, tym lepiej

  • Aby dało się podkręcić proca do ~2500MHz

Przewidywane fundusze: 450 zł

ps. na ten moment rozważam:

Biostar P965 775 Intel P965

Foxconn P9657AA-8KS2H

ostatecznie Asus P5N-E SLI

Z góry dziękuje za pomoc. Nie mam już nerwów do szukania, bo w każdym teście płyt w internecie są inni uczestnicy oraz zwycięzcy :confused:

abit ab9

Ja bym brał to, bo potem kręcić dobrze można kręcić. Co do reszty nie jestem przekonany.

Tylko jedno wyjście ATA. A są może przejściówki sata -> ata ?

raczej ata na sata

http://allegro.pl/item186954682_konwert … wnie_.html

lub

http://allegro.pl/item188988599_karta_k … _fvat.html

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 12:18

tego nie kupuj lc-logic,

amacrox ax-450-pnf ~160 zł

Nie tanie to, ale skoro jest taka możliwość, to ilość ata na płycie głównej nie stanowi problemu…

SLI nigdy nie wykorzystam. Poza tym ma 3-fazowe zasilanie. Z tego co słyszałem to źle…

możesz używać, coś się spali/ uszkodzi pewnie będziesz musiał płacić 170 zł zmarnowane

Dlaczego masz taki awers do tego zasilacza ?

LC - Logic ta firma (lub inna skrajnie niszowa (podwykonawca)), robi kiepskie zasilacze, o ile w ogóle można je nazwać zasilaczem.

Poczytaj sobie opinie tych “super zasilaczy 400-500W” na innych forach.

Niby pisze na tabliczce że mają 450W, a tak naprawde wątpie czy 350W realnie wyciągają.

http://www.hardware-test.dk/test_show.asp?id=3420 - znalazłem tylko to, ale niestety nie znam niemieckiego :confused:

Ech, mam nadzieję, uda się go oddać…

też nie znam, ale zasilacz z tego testu nie trzyma napięć w normach max na np +12 może być 12.60V, i jak rozumiem niemiecki po swojemu to on hałasuje aż 40 db, i słaba linia +12 tylko 20A realnie pewnie z 15A.

ech… to mnie przybiliście. Co śmieszniejsze - sprzedawca na giełdzie nie wrzucił do pudełka gwarancji (mimo, że widziałem, że coś wypisywał)… Jak ja to teraz oddam :confused:

Wie co sprzedaje, to nie dał gwar, jak masz dużych kolegów to radzę się przejść do niego w kilku z łomem z ręce, powinien wymienić, teraz to nie da się inaczej ‘‘rozmawiać’’.

Tak, tylko wcześniej się go spytałem i powiedział, że 24 miechy gwarancji…

Zasilacz lipa :smiley:

8500 to dno.

Tutaj masz grafikę za super cenę:

http://allegro.pl/item189824289_gf_6800 … ratis.html

porównując do 7600GS/GT:

więcej PS/VS

szyna 256bit

obydwie dobry potencjał o/c

płyta

MSI P6N SLI-FI

Abit AB9

Abit Fatal1ty FP-IN9

z akcentem AB9

Tak, Czytałem o tym. Liczę jednak, że za pare dni znajdzie się jakiś podkręcony w miare dobrej cenie (tak jak to było z Galaxy GeForce 7300 GT 256MB Zalman).

Rzeczywiście fajna. Jak nie znajdę odpowiedniej karty z obsługą DX10, a sprzedawca wystawi to jeszcze raz, to mocno przemyślę tę kwestię.

Troche droga. Co do AB9 - jeżeli będzie miał >= gwarancję od Biostara i Foxconna to pewnie wybór padnie na niego.

mówisz masz - 8800GTS 320MB a nie kastraty 8600GT/GTS szkoda sobie nimi głowy zawracać. Chcesz mieć dobrą Dx10 to wydaj 1000zł i nie pożałujesz :wink:

To co będzie pod Dx10 to na razie wielka niewiadoma.

Od 8500GT nie ma czego oczekiwać i porównywać do pełnego 6800GT.

AB9 będzie dobrym wyborem.

A ja polecam MSI P6N SLI FI

Na jakimś serwisie był test płyt MSI i również byłem przez chwilę pewien, że to najlepszy wybór. Dopiero po przeczytaniu testu zauważyłem, że wspomniany serwis jest sponsorowany przez MSI :stuck_out_tongue:

8800 podobno ciągnie dużo prądu a do tego jest droga. Jako, że gram sporadycznie na rozdzielczościach nie przekraczających 1280x1024(LCD) nie chce wydawać 1000 zł na coś, co będzie się grzać i hałasować nawet jak będę pisał coś w Wordzie :stuck_out_tongue:

Karty tej klasy pozostawię Tobie, CyraX_X - abyś miał czym zaszpanować przed biednymi posiadaczami oskubanych GF 8500/8600 :stuck_out_tongue: