Plyta glowna pod E5200

(Nudze Sie) #1

Pogubilem sie. Potrzebuje plyty glownej pod intel dual core e5200, bede do krecil. Moze ktoras z tych?

ASUS P5QL-E

GIGABYTE GA-EP45-DS3

ASUS P5Q PRO - w ostatecznosci poniewaz jest droga

Jezeli cos radzicie uzasadnijcie, bo za duzo juz czytalem gdy jeden pisze o tej, a drugi ja polecam ta, za to trzeci poleca tamta, a ja bedac zielony nie wiem co wybrac. Plyta musi byc idealna pod tego procka, musi nadawac sie do OC, nie miec problemu z biosem. pci-express 2.0 moglby tam sie znajdowac p43 badz p45, jezeli p35 to dlaczego.

edit; 450 zl max

(Kabuto1378) #2

Moją jeśli masz mało pieniędzy i nie interesuje cię tryb AHCI, i wiesz że nie włożysz do tej pamięci więcej niż 2 kości pamięci Ram dwustronnych.

Jak masz trochę więcej kasy to bierz Gigabyte lub MSI na chipsecie P-43. Pozbawione wyżej wspomnianych ograniczeń

na każdej z tych płyt uzyskasz identyczną wydajność i osiągi OC.

(Nudze Sie) #3

Twoja plyta raczej odpada bo obsluguje wlasnie tylko 4gb ramu, a ten komputer ma byc na lata wiec raczej bd go rozbudowywal.

(Adalbert) #4

Jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymasz, sam możesz poczytać recenzje na pclab i http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521

Do e5200 wysokie FSB nie jest potrzebne, więc wystarczy że będziesz miał pewny i sprawdzony chipset P31/35/43/45, a producentem będzie MSI/Gigabyte/Asus/Foxconn/Abit. Jak nie będziesz zmieniał procesora, to wybierz jakąś tanią bez większych wad z wyżej wymienionymi warunkami, a następnie poczytaj o niej opinie.

(Mmerchut) #5

MSI P43 NEO-F /intel P43/ + Jeśli chcesz OC i nie masz Chłodzenia to Pentagram Karakorum, A jak masz chłodzenie to MSI P45 NEO3-FR

(ixrw0w) #6

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/364885 bardzo dobra płyta starczy na lata, dobre możliwości OC.

(Kabuto1378) #7

na lata? Boże jak łatwo dajecie się mamić, w tej chwili wystarczy 2Gb za rok, dwa to już trzeba będzie 4Gb, które starczą na 2, 3 lata. Czyli 4Gb starczy ba najbliższe 3,4 lata. Za te 3, 4 lata jakakolwiek płyta kupiona obecnie może z wyjątkiem płyt pod socket 1366, będzie złomem. Kumasz czacze kvassior?