Płyta główna - powolna destrukcja istnienia?

(Adi 90) #1

Witam,

Ostatnio mam bardzo dziwne problemy. Sam do końca nie wiem czy to płyta, ale wszystko na to wskazuje. Zacznę od początku. Jest to ABIT IP35-E kupiony nie całe 2 lata temu (mam jeszcze 1 miesiąc gwarancji) . Od początku miałem z nią problemy. 3 razy siadł bios i musiałem oddawać do serwisu żeby flashowali bo w ogóle się komputer nie włączał. Ostatnio wszystko chodziło dobrze... do czasu. Był piękny letni dzień, włączam sobie komputer puszczam muzyczkę jak zwykle. Grało z 2h, po czym głośniki zaczęły trzeszczeć. 1 Diagnoza? - Głośniki dead! Ale nie! podłączałem je do TV, telefonu działają na 100% (poza tym słuchawki też trzeszczały). 2 diagnoza - karta dźwiękowa, żeby się upewnić zmieniłem jej slota w płycie głównej. Restart i wszystko pięknie śmiga! Tak się pocieszyłem z 2 dni... po czym dziś znowu zaczęły trzeszczeć głośniki.. znów sprawdziłem je i są sprawne na 100% !!

Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić ! :frowning:

Pozdrawiam, aDi.

(Mattatg) #2

bardziej obwiniałbym tu jakiegoś wirusa ... choć płyta może rzeczywiście siadać. tylko dlaczego od karty dźwiekowej ??

(ak6) #3
  1. sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte lub rozlane:

http://elportal.pl/index.php?module=Con ... y&ceid=151

1. podaj na forum logi:

hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html

1. sprawdź miernikiem napięcia na zasilaczu:

jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html

(Adi 90) #4

Narazie logi hijack:

Logi hijack:

(deFco247) #5

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Log czysty. Ja stawiam bardziej na winę sprzętu.

(Adi 90) #6

kondensatory są w porządku, sprawdzę jeszcze napięcie. Ale chyba nie ma sensu go sprawdzać... czyli płytę do reklamacji ? Tak jak mówię najpierw trzeszczało na 1 slocie, zmieniłem na 2 działało OK (mówie o creative audigy), potem zrypało się na tym 2 slocie... więc przełączyłem na zintegrowaną muzyczną, tam pochodziło i po 1 dniu w ogóle już na niej nie ma dźwięku.. tylko w teście. 3 opcje przestały działać...

(ak6) #7

Daj jeszcze log z ComboFix i sprawdź zasilacz.

Jak i tu będzie w porządku to leć z płytą puki na gwarancji.

(Adi 90) #8

ok, ale jutro wkleję, bo teraz muszę spadać. Liczę jutro na waszą pomoc - pozdrawiam.

(deFco247) #9

Tylko nie Combofix !!

logi-combofix-zle-zasady-forum-t333739.html

Zamiast niego - logi OTL oraz GMER.

(Adi 90) #10

http://wklej.org/hash/878c1be112/

Wklejam z OTL, proszę o sprawdzenie ;]

Co dokładnie mam w tym GMER zrobić? Bo nie widzę nigdzie instrukcji.

(deFco247) #11

Log OTL czysty.

W GMER klikasz Scan , a po skanie Save.

(Adi 90) #12

LOG z GMER:

http://wklej.org/hash/fe758f4eff/

Proszę o sprawdzenie.

-- Dodane 24.07.2009 (Pt) 15:48 --

Przepraszam, że napiszę 2 posty z rzędu, ale coś ten temat się zakurzył. Prosiłbym jeszcze raz o sprawdzenie tego ostatniego loga oraz sugestię co mam robić dalej. Z góry dziękuje ; ]

(deFco247) #13

Log GMER czysty, nie masz rootkitów.

To już raczej sprawa sprzętowa, wina nie leży po stronie wirusów.

(Adi 90) #14

Dziwna sprawa, bo przeinstalowaniu sterowników znów działa. Tylko tyle, że potem znów zaczyna trzeszczeć po jakimś czasie. Nie rozumiem już nic z tego...