Płyta główna - powolna destrukcja istnienia?

Witam,

Ostatnio mam bardzo dziwne problemy. Sam do końca nie wiem czy to płyta, ale wszystko na to wskazuje. Zacznę od początku. Jest to ABIT IP35-E kupiony nie całe 2 lata temu (mam jeszcze 1 miesiąc gwarancji) . Od początku miałem z nią problemy. 3 razy siadł bios i musiałem oddawać do serwisu żeby flashowali bo w ogóle się komputer nie włączał. Ostatnio wszystko chodziło dobrze… do czasu. Był piękny letni dzień, włączam sobie komputer puszczam muzyczkę jak zwykle. Grało z 2h, po czym głośniki zaczęły trzeszczeć. 1 Diagnoza? - Głośniki dead! Ale nie! podłączałem je do TV, telefonu działają na 100% (poza tym słuchawki też trzeszczały). 2 diagnoza - karta dźwiękowa, żeby się upewnić zmieniłem jej slota w płycie głównej. Restart i wszystko pięknie śmiga! Tak się pocieszyłem z 2 dni… po czym dziś znowu zaczęły trzeszczeć głośniki… znów sprawdziłem je i są sprawne na 100% !!

Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić ! :frowning:

Pozdrawiam, aDi.

bardziej obwiniałbym tu jakiegoś wirusa … choć płyta może rzeczywiście siadać. tylko dlaczego od karty dźwiekowej ??

  1. sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte lub rozlane:

http://elportal.pl/index.php?module=Con … y&ceid=151

  1. podaj na forum logi:

hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html

  1. sprawdź miernikiem napięcia na zasilaczu:

jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html

Narazie logi hijack:

Logi hijack:

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Log czysty. Ja stawiam bardziej na winę sprzętu.

kondensatory są w porządku, sprawdzę jeszcze napięcie. Ale chyba nie ma sensu go sprawdzać… czyli płytę do reklamacji ? Tak jak mówię najpierw trzeszczało na 1 slocie, zmieniłem na 2 działało OK (mówie o creative audigy), potem zrypało się na tym 2 slocie… więc przełączyłem na zintegrowaną muzyczną, tam pochodziło i po 1 dniu w ogóle już na niej nie ma dźwięku… tylko w teście. 3 opcje przestały działać…

Daj jeszcze log z ComboFix i sprawdź zasilacz.

Jak i tu będzie w porządku to leć z płytą puki na gwarancji.

ok, ale jutro wkleję, bo teraz muszę spadać. Liczę jutro na waszą pomoc - pozdrawiam.

Tylko nie Combofix !!

logi-combofix-zle-zasady-forum-t333739.html

Zamiast niego - logi OTL oraz GMER.

http://wklej.org/hash/878c1be112/

Wklejam z OTL, proszę o sprawdzenie ;]

Co dokładnie mam w tym GMER zrobić? Bo nie widzę nigdzie instrukcji.

Log OTL czysty.

W GMER klikasz Scan , a po skanie Save.

LOG z GMER:

http://wklej.org/hash/fe758f4eff/

Proszę o sprawdzenie.

Dodane 24.07.2009 (Pt) 15:48

Przepraszam, że napiszę 2 posty z rzędu, ale coś ten temat się zakurzył. Prosiłbym jeszcze raz o sprawdzenie tego ostatniego loga oraz sugestię co mam robić dalej. Z góry dziękuje ; ]

Log GMER czysty, nie masz rootkitów.

To już raczej sprawa sprzętowa, wina nie leży po stronie wirusów.

Dziwna sprawa, bo przeinstalowaniu sterowników znów działa. Tylko tyle, że potem znów zaczyna trzeszczeć po jakimś czasie. Nie rozumiem już nic z tego…