Płyta Główna -problem

mam kilka (dwa) pytań :

1) czy płyta główna może obsługiwać procesor poniżej parametrów [ konkretnie chodzi mi oto ,

że na stronie producenta podają że obsługuje procesor 0d 1.7GHz , czy można włożyć procesor np. 1.5 lub 1.6 i będzie działać ???

2) żle [odwrotnie] podpięte “kabelki” od zasilania [guzik włączający , resetujący komputer] spowoduje że płyta nie zadziała ???

mam płyte główną : Asus P4P800-VM

coś takiego :

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&sc … suP4P800VM

procesor : Intel Celeron 1.7GHz

w parametrach płyty głównej jest że powinien ją obsługiwać :

http://support.asus.com/cpusupport/cpus … del=P4C800

ale sie nie chce uruchomić komp., dioda na płycie świeci , wentylator na procesorze sie kręci , a na monitorze nic ,

i mam problem bo nie wiem czy mam coś odwrotnie podpięte , czy płyta jest jakaś wadliwa

Oczywiście, że tak jeżeli na płycie znajduje się odpowiednie dla danego procesora gniazdo :slight_smile:

W Twoim przypadku płyta pasuj do procka i wszystko powinno smigać :slight_smile:

Ja bym proponował poprawnie te kabelki podpiąć…

Możliwe, że na płycie jest coś innego uszkodzone…

Na mojej płycie głównej jak źle podpinam kableki to komp sie poprostu nie uruchami nic nie wybucha :stuck_out_tongue: Masz podpisane odpowiednie gniazda co masz w nie wpiąć łącznie z diodami.

nie wiem co jest właśnie z tą płytą , czy kabelki mogłem niektóre odwrotnie podpiąć , lepiej jakby sie okazało że to to , bo płyte zamówiłem przez internet , jutro jeszcze sprawdze a jak nie to musze gdzieś zanieść do sklepu niech oni mi to sprawdzą ,

troche sie … na tą płyte bo nie wiem czy dostałem wadliwą czy też ja nie moge dojść z podpięciem

dokładnie problemem jest punkt 2; są żle podpięte kabelki (LED, HDD, od restartu PC, włączania PC)

jak nie wiesz jak dobrze podpiąc to poszukaj kogoś z taką płytą i niech Ci pokaże jak dobrze podpiąć

kabelki mają oznaczenia , poza jednym , są prawie wszystkie w parach [po dwa] , może je podpinałem odwrotnie ???

Ja jak podepne zle to eksperymentuje az podepne dobrze ;]

nie miałem bardzo czasu na “eksperymentowanie” , pozatym jescze bardziej sie … , bo sobie rozwaliłem oba zaciski na wentylator ,

sam nie wiem jak , i musiałem sie pomęczyć śrubokrętem żeby je zapiąć spowrotem na tarej płycie :smiley: :smiley: :smiley:

jesli chodzi o te kabeliki to sie nic nie stanie ze wzgledu na to ze … moze ich wcele nie bycaby uruchomic kompa tzn mozna uruchomic kompa ze śrubokręta

komp "zaskoczył " , działa problem tkwił w dodatkowym zasilaniu [4Pin- 12V] , podpinałem nie ten kabel , ale i tak właściwie w ostatniej chwili coś mnie tknęło żeby go sprawdzić , bo już miałem … i myślałem żeby go zanieść do sklepu

co do kabelków zasilania[uruchamianie,reset,hdd] to w zasadzie odwrotnie podpięte też działają choć mi nie świecą chyba jak trzeba , migają troche inaczej niż na starej płycie

dowiedziałem sie też że po wymianie płyty głównej trzeba powiadomić operatora internetu , bo cośtam sie zmienia i net nie działa

Eeee co się zmienia ? Ustawienia masz nadal te same a jeśli chodzi o sieciówkę to jej zmiana nie spowoduje braku dostępu do internetu wystarczy ją dobrze skonfigurować tzn tak jak tamtą tylko stery inne ;]