Płyta główna+Procesor. Czy te moje połączenie jest możliwe?

Muszę być pewny co do takiego rozwiązania więc zwracam się do Was o poradę. Czy jest możliwość zamontowania procesora AMD ATHLON 64X2 4400+AM2 BOX w płycie głównej GIGABYTE GA-K8NE?.

Nie ma możliwości, trzeba by zmienić płytę i ram.

Czyli w ogóle odpada montowanie procesora AMD ATHLON 64 ?

Nie, Athlona 64 możesz zamontować, ale x2 już nie.

Athlona 64 ale tylko na Socket 754, X2 jest tylko na Socket 939 i AM2, w przypadku socketu AM2, trzeba mieć ram DDR2, w przypadku AM2 i 939 trzeba mieć inną płytę.

Ok już wszystko wiem. A teraz jeśli bym chciał mieć AMD ATHLON LE-1620 3800+AM2 (Socket AM2) to bym musiał jeszcze mieć zamontowane DDR2 ?

raczej tak ,bo wszystkie płyty AM2 mają banki pamięci DDR2 może ewentualnie jakiś mutant (płyta główna)spod znaku Asrock. Ale to raczej bez większego znaczenia DDR2 są tak tanie że wymiana ich z DDR nie powinna być problemem. Nie wiem czy nie bardziej opłacalny byłby zakup X2 - relacja cena/wydajność w stosunku do ATHLON LE-1620.

Tylko, że na tej płycie głównej co ja chcę zamontować to procesor Athlon 64 X2 nie da rady (z tego co zostało napisane we wcześniejszych postach).

Nie ma takiego mutanta pod Socket AM2 z DDR1 i DDR2, to jest nie możliwe aby tak było dlatego że procesory na AM2 mają wbudowany kontroler pamięci DDR2, jest tylko mutant z AGP i PCI-E od AsRocka pod AM2.

Pod intela to są mutanty z DDR1 i DDR2 bo procki intela nie mają kontrolera pamięci.

Czyli mam rozumieć, że chcesz zamontować Athlona LE na tej płycie, co podałeś??? Tak się nie da! !!

nawet jakby się dało to i tak się nie opłaca :wink:

lepiej brać intela + gigabyte na p31 za ~400zł i do tego kupić ram i grafe…