Płyta główna + procesor do 600zł

Pomożecie mi dobrać płytę główną i procesor tak żeby te dwie rzeczy zmieściły się w granicach 600zł?

Reszta zestawu to:

Palit GF 9600GT

Patriot LLK 2x2GB 800Mhz

Corsair VX550W

Samsung F1 640GB

Komputer ma służyć do grania i bawienia się programami. Ceny najlepiej z allegro. Mogą być gotowe zestawy płyta + procesor.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

ASUS P5QL

Intel Dual Core E5200

674Zl

dołóż te 74 zł i będzie ok

ale ja na twoim miejscu jeszcze bym uzbierał i brał Intel Core 2 Duo E7400

ceny z esc.pl

Nie musi byc jakas super wypasiona ta płyta. Lepiej żeby wiecej na procesor zostało. Macie jeszcze jakies propozycje?

Ale to są ceny z esc.pl na allegro znajdziesz je taniej i zmieścisz się w 600zł. Ja na płycie bym nie oszczędzał. :slight_smile:

Ale jednak bym nalegał żebyście podali inne konfiguracje. A Wydajniejsze będzie Asus P5QL + e5200 czy Gigabyte GA-DS4L n650Sli + Q6600?

Q6600 to już przeżytek.

A tak w ogóle do czego komp ?

Praca przy obróbce - Quad

Gry - PDC

Może nie jest najnowszy, ale lepszy od Q8xxx, stockowo wydajniejszy i lepiej się podkręca.

E5200 vs Q6600 to czego by nie używał to Quad będzie lepszy.

Tego Asusa nie kupuj, MSI P43 Neo-F z E5200, płyta lepiej zaprojektowana i tańsza koszt 300 zł.

tanie sklepy esc.pl, rav.pl, agito.pl, icomp.pl, shift.pl

Ok. Dzięki za pomoc.

http://www.allegro.pl/item558139713_mat … wa_gw.html

http://www.allegro.pl/item561384982_ply … wa_gw.html

bardzo dobrze na tym wyjdziesz jeszcze trochę kasy zostanie.

Proc OEM to musi kupić chłodzenie, i ma tylko 12 mc gwar, BOX 15-30 zł droższy i 3 lata gwar. Płyta jak ma 1 mc gwar to znaczy że była wcześniej naprawiana, do tego socket LGA nie lubi częstych wymian proców, 15 wymian i zwykle socket już nie styka się z procem, można się przejechać na oszczędzaniu paru zł. Do tego płaci 2x za wysyłkę, to na to samo wyjdzie jak by kupił w jednym sklepie.

i tak boxowego chlodzenia nie bede uzywal wiec dokupie.

Przecież z tym quadem nie zmieścisz się w 600zł.