Płyta główna + RAMY lub Karta Graficzna

Mam bardzo starą płyte główną :

I chciałbym dokupić ramy lub zmienić karte graficzną , ale pan który mi kompa składał powiedział że to nic nie da , a komp bedzie chodził tak jak teraz. A jeśli bym chciał wymienić Płyte główną, to czy bede musiał z powrotem dokupywać do nie ramy???

Jeśli będziesz chciał,aby komputer lepiej chodził to będziesz mósiał dokupić większe RAM’y

Nie rozumiem dlaczego ten “Pan” powiedział Ci, że to nic nie da :o

Nie napisałeś jaką masz kartę graficzną masz, więc trudno stwierdzić czy jej wymiana przyniesie jakiś skutek ale na pewno rozbudowa pamięci do 512 MB da zauważalną poprawę działania. Niestety pamięć jaką musiałbyś dokupić to DIMM, a obecnie standardem są kości DDR więc w nowej płycie jej nie wykorzystasz. Najlepiej byłoby dokupić 1 kość 256 MB (teraz masz prawdopodobnie 1x256 i 1x64MB).

Swoją drogą uważam, że sprzęt jaki posiadasz jej całkiem niezły i narazie odradzałbym jakąś rewolucyjną rozbudowę (wymiana płyty głównej itp.)

Ale taką karte by wypadało wymienić. Ale czy moge kupić karzdą do takiej płyty? I czy kupić lepiej karte czy ramy?

jezeli grasz to trzeba wymienic karte i dokupic ramu! jezeli nie to dokup ramu!! ale wydaje mi sie ze do pracy 320 mb wystarczy!! zalerzy oczywiscie czym sie zajmujesz!! :smiley:

Ja raczej gram. Więc przyda mi sie lepsza karta Graficzna a ramy to se moge puźniej dokupić :smiley:

No na tym MX400 to w Doom3 niezagrasz :twisted: ja zreszta też :twisted: :lol:

dokupienie ramu np. 256 powinno troszke przyspieszyc ale nieduzo jakies do 10%

a , polecam ci kupno nowej plyty z obsluga DDR , sa bardziej wydajniejsze i w znaczacy sposob przyspieszysz swoj komp obecnie plyty nie sa drogie nawet firmowe polecam ci MSI czy Gigabyte z drozszych Epox np.

i ramy Kingstona ,lub innej firmy ,ale najl. firmowe

–ramy bedziesz musial nowe kupic DDR ,twoj FSB ma powyzej 400 wiec radze 3500 DDR/400mhz zakupic a co do karty to teraz sa na AGPx8 czyli do twej plyty niepasuja , a z kart polecam Geforce FX 5500 - 5700

lub Radeon 9600 w wersji podobnej porown. do Geforca