Płyta główna się przegrzewa 73*C!

Witam ,

mam problem z płytą tak mi się wydaje lub z mostkiem północnym , komputer został oszczyszczony , pasta wymieniona - temperatura procesora spadła i jest ok - jeden problem zniknął. Podczas spoczynku HWmonitor pokazuje temp 29-40.C , wystarczy włączyć jakąkolwiek gre, program graficzny temp skacze do 70-80 C, dłużej nie czekałem,uruchamia się alarm systemowy. BIOS wyłączał komputer przy 60stopniach.

Płyta to Gigabyte GA-M56S-S3

procesor AMD Athlon 64 x2 5200

zasilacz Amacrox Warrior 80Plus 400W

A to screeny z Hwmonitora

1.jpg

i SpeedFan’a - podczas testu w Everescie, przerwałem bo temp podnosiła się o 2 stopnie co sekudnę… :?

2.jpg

Ten program traktuję z przymrużeniem oka. Temperatura w mojej obudowie to -29 stopni :smiley:

Ile tej pasty nałożyłeś? Dotykałeś radiatora?

@up moja -128 na karcie dźwiękowej :slight_smile:

1 wymiana pasty robiona przeze mnie rok temu , ostatnio w serwisie więc nie wiem.

Problem w tym ,że nie tylko SpeedFan pokazują taką temperaturę ,ale kilka innych programów :?

BIOS również wyłączał komputer więc wyłączyłem kontrole temp. ale nic więcej nie mogę zrobić , jedynie przegladarka . Każdy inny program (gra, kilka aplikacji java cokolwiek) powoduje gwałtowne podniesienie się TEMP3 i włączenie alarmu systemowego ,w konfiguracji speedfan’a pokazuje ,że temp3 to czujnik na płycie głownej więc tu tkwi problem…

podmostkiem polnocnym tez zniemiales paste?

najprostrzym rozwiazaniem twojego problemu jest zalozenie wentylatorka takiego malego ale krecacego sie z predkoscia 5000RPM

jak masz na radiatorku mozliwosc przykrecenia teho wentylatorka to tak zrob

ja mam tak zrobione i niemam klopotu z NB :slight_smile:

Scythe 40x40x20mm Ultra 3500 RPM, ale jest ledwo słyszalny, w komplecie są dodane śrubki o nie dużej średnicy, bez problemu powinieneś je wkręcić do radiatora, standardowo zwykle producenci dodają szerokie śrubki które nadają się tylko do przykręcenia wentylatora do obudowy

http://www.cooling.pl/scythe-mini-kaze- … 83624.html

Wymiana radiatora na wydajniejszy, do HR-05 można dodatkowo zamocować wentylator 80mm.

http://www.cooling.pl/advanced_search_r … 05&x=0&y=0

Lub takie cudo, u mnie dobrze się sprawdza.

gallery/image_page.php?album_id=19&image_id=1157