Płyta główna SLI

(Mateo06) #1

Czy opłaca sie kupowac płyte główną pod SLI kupic jedną karte graficzną a kiedys w przyszłosci dokupic drugą czy kupic płyte główną bez SLI lebszej jakosci a za takiesame pieniądze a w przyszłosci kupic nową grafe?Co lepiej wybrac?

(Bażant) #2

Ile ta przyszlość miala by trwać?? Bo jeżeli rok dwa lata to się nie oplaca, bo się zestarzeje i już nie bedzie takie wydajne. Wydaje mi się, że jeśli nie jesteś maniakalnym graczem to lepszy będzie wariant drugi :wink:

Najlepiej to napisz do czego bdzie komp używany- lepiej doradzimy :wink:

(Mateo06) #3

do gier takich jak battlefield 2, call of duty, gta san andreas, do internetu grafe zamierzam kupic GF 7600gt.i procesor celetrond-352 na s 775 chociaż doradzają mi kupno amd na am2.przyszłosc to czas do którego GF przestanie mi wystarczac.

(Firekage) #4

Roznica nec plyt s sli i bez jest znikoma.Nawet jesli nie bedziesz z tego korzystal to i tak wieksza czesc producentow mobo to wpycha bo taki jest standard.Sam nie uzywam sli,nie mysle o tym ale mam Gigusia GA-8N-SLI na tym.Cena to 320 zl i nie bede rozpaczal.

(Mateo06) #5

czce sobie kupic tę samom płyte tylko niewiem czy opłaca sie do tego kupowac procka celetrona d-352.ta płyta ma s 775 a doradzają mi kupno na am2?co zrobic?

(Bażant) #6

Aktualnie nie oplaca sie kupowas podstawki z 775, bo jest ona poprostu już starawa :wink: Ja bym bral jednak s939, narazie am2 nie jest zbyt zachęcający do kupna, bo nie są jeszcze dostatecznie przetestowane, a i przyrost mocy jest nieznaczny (w granich 5-10%) Więc lepszym rozwiązaniem bedzie 939, który jest już pewien czas na rynku i zdobyl uznanie, jest stabilny, szybki i wogole jest dobry :). Do twoich potrzeb w zupelności starczy zwykla plytka bez sli :slight_smile: Do tego ta graficzka ktorą chcialeś i jakiś procek s.939 (3200, 3500... w zależności od funduszy :slight_smile: ) :wink:

(McDracullo) #7

775 starawe? A Cor 2 Duo to na co wyszło?

Ale tak wogóle to lepiej wymienić procka i płyte gówną z AM2. Podaj kwote jaką masz do zagospodarowania.

(Mateo06) #8

narazie to chciałem przeznaczyc na płyte głowną do 350zł procesor też 350zł z gf 7600GT chce kupic za ok 500zł i znam sklep gdzie tyle kosztuje.http://www.pronox.com/pbn/lista.html?ac ... _pro=20117

Wydaje mi sie że s 939 jest starszy od 775.

(Bażant) #9

O kurde, a mi sięcaly czas na myśl rzucalo 754 :smiley: Boże, ale duren- sorx! !!

(Micromac) #10

Mafioz_3000

Tak jak McDracullo napisał kup płyte główną z podstawka AM2 i Athlona 64 3200+ lub wyżej a jak poczekasz z miesiąc to jeszcze taniej wyjdzie bo będą obnizki.

Natomiast co do Core 2 Duo to za wcześnie i za drogo.

(Mateo06) #11

dobra ale czy opłaca sie kupowas płyte główną s-am2 s SLI czy lebiej bez SLI?

(Micromac) #12

Mafioz_3000

Sprawa ze SLI wyglada w ten sposób, ze jest to przeznaczone przede wszystkim dla entuzjastów gier w duzych rozdzielczościach czy do zaawansowanych profesjonalnych zastosowań ale i dla bogatych.

Dobry wybór bedzie tylko wtedy jesli jednoczesnie lub w krótkim czasie kupisz dwie karty graficzne bo w pozniejszym terminie juz sie nie opłaca. A to dlatego, ze nawet jedna karta graficzna wydajnoscia moze przewyzszyc obie i do tego bedzie tansza. Juz były takie testy przeprowadzane.

Do tego musisz jeszcze zapewnic markowy i mocny zasilacz.

Więcej na ten temat poczytaj tutaj => http://pclab.pl/art14592-19.html

(Mateo06) #13

czyli lepiej kupic płyte bez SLI jesli w czasie dłóższym niż kilka miesięcy niedokupie nowej karty graficznej ponieważ sie to nieopłaci.

(Micromac) #14

Tak, poniewaz musisz kupić taka sama kartę graficzna czyli np. dwie GF 6600 GT.

Ja tez mam prawie rok płytę SLI firmy Asusa jednak gdybym miał dokupic teraz drugą kartę graficzna to mi sie juz po prostu nie opłaca bo sa teraz szybsze i do tego jedna przewyzszałaby wydajnoscia obie stare.

(Mateo06) #15

Dobra dzięki za porady już wiem że dla mnie lepiej kupić płytę główną bez SLI.A czy ta płyta główna będzie współpracowac z procesorem?

płyta główna

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... &grupa=213

Procesor

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ ... &grupa=562

(Bażant) #16

Będzie :wink: