Płyta główna spowalnia komputer?

Parametry komputera:

ASRock M7266(A)

RAM 1GB DDR

Intel Celeron 1.80GHz

RADEON 9200 PRO Family (Microsoft Corporation)

Komputer strasznie spowalnia, dołożyłem mu kartę graficzną j/w bo miał zintegrowaną, założyłem wiatraczek na mostek północny bo bardzo się przegrzewał, nie widzę żadnych wybrzuszeń na kondensatorach, wymieniłem na chwilę pamięci RAM, jednak to nic nie pomaga, komputer jak działał tak działa wolno. Sprawdziłem go pod kątem wirusów avastem, sprawdziłem hijackthis’em ale ja nic nie widzę. Wrzucę tutaj logi i jeśli można to zobaczcie. A czy płyta główna może spowalniać komputer tak nagle?

Teraz zrobię defragmentację całego dysku, myślałem tez aby przenieść cały dysk na nowy i wtedy zobaczyć czy przypadkiem wina dysku to nie jest.

combofix:

http://wklej.org/id/331270/

hijackthis

http://wklej.org/id/331271/

A więc tak:

c:\windows\system32\fjhdyfhsn.bat - to napewno wirus lub plik uruchamiający go, w logu pisze że go usunięto ale warto sprawdzić czy wirus znów go nie utworzył (może być pod inną nazwą, w tym folderze nie powinno raczej być plików z rozszerzeniem .bat) i jeśli znów jest to warto podejrzeć w notatniku jego treść i poszukać namiarów na pliki wirusa.

c:\windows\system32\dllcache\xrxwiadr.dll; c:\windows\system32\dllcache\xrxwbtmp.dll; c:\windows\system32\dllcache\xrxscnui.dll; c:\windows\system32\dllcache\xrxftplt.exe; c:\windows\system32\dllcache\xrxflnch.exe - nie znam tych plików, warto sprawdzić we właściwościach do jakiego programu należą bo sądząc po nazwie mogą należeć do wirusa.

Sama płyta to raczej nie ma prawa spowalniać kompa chyba że masz źle ustawiony bios i obniża on częstotliwość procka ale we właściwościach będzie widać z jaką częstotliwością pracuje procek (pokaże ci to też program CPU-Z).

w c:\windows\system32 nie ma już zadnego pliku *.bat, jedynie ten od javy tj: WINDOWS\system32\MsDtc\Trace\msdtcvtr.bat

Pliki C:\windows\system32\xrx*.dll to biblioteki ksero/drukarki xerox

Dodam że przy starcie systemu przy napisie “Trwa ładowanie ustawień osobistych” czeka się ok 4 minut. W autostarcie mam avasta i ctfmon.

Dysk defragmentowałem, może trzeba przekopiować cały dysk na nowy dysk? Bo co więcej może być?

Przeniesienie na owy dysk raczej tu nie pomoże (chyba że masz za mało miejsca na dysku dla systemu) a stworzenie kopii 1:1 może być problematyczne (system może nie całkiem dobrze działać).