Płyta główna syntax sv400

chciałem zapytac ile ramu mogę wsadzić do mojej płyty głownej? obecnie mam 256 ram (333mhz) i czy moge dołozyć np. 512 ram? proszę o pomoc.

i czy pasować bedzie pamięć ECC lub non-ECC bo sie nie znam na tym?

Twoja płyta uciągnie max. 3 GB ale z kompatybilnością to trochę loteria. Jak masz taką możliwość to sprawdź czy dana pamięć będzie współpracować z tą co masz zanim za nią zapłacisz.

dzieki, a jak sprawdzić jakie procesory będą z nią dobrze współpracować? Obecnie mam athlona 1.8 ghz i chciałbym zmienić na Pentiuma, Celerona … ale płytę głowną chciałbym zostawić.

Czy ta płyta ma gniazdo SOCKET 478 ?

Nie 462

Compatible Processors AMD Athlon XP, AMD Duron, AMD Athlon

This mainboard provides the standard 100/133/166MHz front side bus with extra capability. The Apollo KT400 chipset consists of the KT400 Northbridge and VT8235 Southbridge.

http://www.dealtime.com/xPF-Syntax_Synt … Retail_Box

Tylko AMD w czsach S 5, 7 można było montować proce AMD i Intel ale póżniej albo Intel albo AMD

ehh to szkoda, bo jakoś tych AMD nie lubie bo napisane jest 1.8 GHz a w rzeczywistości pokazuje 1,5 GHz …

czyli wszystkie AMD będą chodzić czy jeszcze jest jakis podział? bo niewiem jakiego szukać … interesują mnie te 2.8-3,2 Ghz.

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 23:29

i czemu Athlony tak mają, że napisane jest Athlon XP 3000+ a to jest dokładnie 2167 MHz ? Czemu tak jest? Da się go podkręcic do 3000 Mhz? Pentium IV ma normalnie!

I czy warto pchać się dalej w Athlona czy lepiej zmienić na Pentiuma?

To poczytaj o oznaczeniach AMD pisze 3000+ a ma 1.8GHz czyli odpowiada Pentium 4 3 GHz, ilość Ghz to nie wszystko technologia NetBurst jest kiepska dużo ghz to dużo ciepła, do tego spory pobór prądu i mała wydajność, jak Intel to Tylko Core 2 Duo, jak nie masz pieniędzy na Core 2 Duo to wybierasz AMD.

Core Duo strasznie drogie :slight_smile: niechce takiego dobrego, tylko zwykły procesor aby gry dobrze chodziły.

Złączono Posta : 28.10.2006 (Sob) 23:45

a Semprony, Bartony mi pójdą z tą płytą?

Do tej płyty Athlon XP na FSB 166 ale cena za używanego zapłacisz tyle co za nówkę (a może i więcej) na AM2 z gwarancją większą niż tydzień, nie opłaca się chyba że masz minimum 250 zł na płytę i 300 zł na A64 3000+ lub na tańszego Semprona najtańszy ok 160 zł.

Zależy jaki model E6300 kosztuje ok 730 zł.

Sempron nie wiem może pójdzie, ale barton powinien działać ale nie opłaca się kupywać mocniejszego proca do tej płyty.

no tak patrze te AMD Athlon XP to też ceny są spore w porównaniu z Sempronami lub Pentium IV. Jednak jesli musi być już AMD to bym wybrał Semprona bo tańszy i jakby mi działał.

Semprony pracowały na FSB 166 więc powinien pójść, ale bardziej opłaci się kupić płytę pod AM2 i Semprona pod AM2,