Płyta główna Usb i Podkręcanie i dzwięk

Witam! mam płyte główną Syntax S845D1 i bios nie wykrywa usb bo w ksiazeczce od plytki pisze ze w biosie sa jakies opcje zeby wlaczyc Usb kontroler , mysz, klawiature u mnie tego niema co prawda moj dysk wsadzilem do nowego kompa wlaczylem tylko tryb agp i ustawilem w msconfig zeby sie stery nie ladowaly od starego kompa bo mi sie restartowal po jakis 5 minutach wszystko bylo dobrze bo mialem telefon pod coma a jak sobie kupilem k750i pod usb to zobaczylem ze w menadżerze urzadzen niema kontrolera usb i instalowale wszystkie stery ze strony producenta plyty glownej frimewara aktualizowalem i nic caly czas niema usb mam 4 porty (2z przodu 2 z tylu) i jak telefon podlacze pod obojetnie które to się ładuje ale go windows nie wykrywa w tym kompie kiedyś byl inny dysk tam usb dzialalo miało jakieś blendy ale dzialalo a tu niema oznak życia usb jeszcze mam problem w tej płycie z podkręcaniem procka w tym najbardziej mnie boli ze mam procka 1.7 celeron a moge sobie spokojnie podkrecic do 2.0 i jeszcze więcej a tu lipa podkręcam procka ale nie mam za to dzwieku kara dziwkowa znika z menedżera urzadzen i niema dzwieku (karta zintegrowana intela) ja juz chyba wszystkiego prubowalem

Zobacz w Advanced Chipsed USB wake up lub zworka.

karta znika bo wraz z podnoszeniem częstotliwości procesora podnosisz częstotliwość pci trzeba to wyłączyć.

Może kontlorer usb padł lub zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty i usb, wcześniej skasuj poprzednie.

Lub dokup kontlorer usb na pci kosztuje 10-20 zł.

A w biosie sprawdzales czy USB jest wlaczone?Jak nie to wlacz…

Sprobuj jeszcze bios wyczyscic,czasami kontroler usb lubi sie blokowac po OC.

@Tobi

Advanced Chipsed USB wake up

To jest do wlanczania kompa myszka lub krawiatura usb

sie nie umi, sie nie kręci ;]

ja mam jakis ubogi ten bios niemam nic zwiazanego z usb bios restartowalem i tez nie pomoglo frimewara wgywalem tego najstarszego i najnowszego ,ani na tym ani na tym usb nie widac sterowniki do plytki zainstalowalem i tez nic.