Płyta główna- wymiana

Witam muszę wymienic płytę główną tylko nie bardzo się orientuje na jaką, obecnie był to Asus P4PE, przedział cenowy maksymalnie do 400zł, tylko nie wiem czy się opłaca tyle inwestowac. Wystarczy średniej klasy, aby wszystko dobrze chodziło.(zastanawiałem się nad Asus’em lub ASRock’iem?)

Poniżej opis sprzętu:

Typ procesora: Intel Celeron, 2433 MHz (22 x 111)

Nazwa płyty głównej: Asus P4PE (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Gigabit LAN) -obecnie

Mikroukład płyty głównej: Intel Brookdale i845PE

Pamięć fizyczna: 256 MB (PC2700 DDR SDRAM) +1GB(GOODRAM)

Karta wideo: SAPPHIRE RADEON 9000 ATLANTIS PRO - Secondary (64 MB)

Zasilacz:MC-350ATX 2.0 PFC

Dysk:WD 160GB, ATA/100, 8MB (WD1600AVJB)

powiedz kolego dlaczego chcesz pakować w tak wiekowy sprzęt tyle pieniążków

przymus = czyli stara płyta sypła

czy kaprys ??

ten twój komputerek jest wart jakieś 300zł więc nie widzę sensu ładowania w niego 400zł w nowa płytę która nic nie wniesie nowego /jeśli chodzi o wydajność/

jeśli stara płyta ci się popsuła to poszukaj jakiejś niedrogiej na allegro i radze nie przekraczać 100zł

Pozdrawiam

To może jakiś konkret, a nie tylko wymądrzanie się, nie każdy musi byc świetnie obeznany we wszystkim.A tak na marginesie to płyta się sypnęła, ale to nie dla mnie ta płyta.

dytams podaj proszę jakie ma wejście karta graficzna, i na jakim socket ma procecos podstawke. i radze sprzedać pamięć i kopic sobie to http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/K … ,id,25822/

a płyta główna to http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,31016/

Czy Ty nie umiesz czytać? Przecież napisał, jakie wejsćie ma karta graficzna, a co za tym idzie wiadomo na jakim socketcie jest procesor.

nowej płyty nie warto kupować. poprzednicy dobrze ci doradzili. Albo kup jakąś tanią używaną płytę, albo cały nowy zestaw.

idzie zrobic wymiane na lga775 w 1000 pln. 8)

asrock 4coreDual sata2 + p4 5xx/6xx lub D,

pentagram karakorum, freezer7 pro,

ocz stealthXstream 500w lub silverPower sp-ss500 (seasonic)

2x1gb goodram pc2-6400/5400 lub inne tanie na ddr2 677/800

karta na agp moze zostac, pozniej wymiana na pci-e (x4 elektryczne, wiec dosc mocny [+12v] zasilacz jest potrzebny), pamieci na upartego tez (plyta obsluguje ddr/ddr2), dyski zostaja (4xata, 2xsata2 na mobo)

wlasnie podobny zestaw zlozylem ponizej 1k pln (po przeliczeniu z £)