Płyta główna zawiesza się

Witam

Problem jest następujący - płyta główna model Soltek L4S8A2 zawiesza się. System uruchamia się i nagle wszystko staje. Jest to wina płyty ponieważ:

  • system był przeinstalowywany

  • stawiany na różnych dyskach

  • procesor był podmieniany

  • pamięci ram również

  • karta grafii też

Przyznam szczerze, że zasilacza nie podmieniałem ale zasilacz z inną płytą nie powoduje tego problemu.

Czy jest jeszcze jakiś sposób na uratowanie płytki. Kondensatory nie są spuchnięte. Ale gdyby było wiadomo, że któryś z nich to mogę ewentualnie przelutować.

Resetowałeś BIOS zworką?

Tak.

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej ?

Wcześniej było wszystko ok tylko od pewnego momentu zaczęło się tak dziać. Czasami również potrafił zaliczyć zwieche już przy samym ładowaniu się loga systemu. Także samemu systemowi dałbym spokój.

  • po wymianie podzespołów oraz instalacji nowego systemu musisz koniecznie zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej Chipset.

To nie jest argument bo inna płyta może mieć mniejszy pobór mocy i zasilacz ją uciągnie, choć jakby to było przyczyną to raczej komp by się resetował niż wieszał.

Nie podkręcałeś przypadkiem kompa?

Sprawdź czy płyta nie jest obkurzona.

Też cały czas chodzi mi jeszcze z tym zasilaczem po głowie żeby wypróbować na innym. Nic nie było podkręcane. Jak będę miał trochę czasu to pobawię się i opiszę czy coś z tego wyszło.