Płyta główna

(Fs Hawk) #1

Poszukuje płyty głównej do Celerona 3,0 Ghz LGA 775 mam dostępne 250 zł

płyta powinna mieć :

• szyne 800 MHZ

• dual-chanel

• zintegrowany dźwięk (najlepiej 5.1)

• obsługiwać zwykłe DDR nie DDR II

• 5 złącz PCI

• AGP 8x lub PCI-Express

• złącza ata i sata

Wiem że 250 zł to troche mało jak na płyte główną ale tylko taką sume posiadam 8)

(Zbych ) #2

Epox EP-5PDAI , spisuje się dobrze , stabilna i spełnia twoje wymagania

(Fs Hawk) #3

Zbych1 dzieki za propozycje :smiley:

A co myślicie o płytach głównych ASRocka ?? bo są dość popularne ostatnio czy ktoś może jest szczęśliwym posiadaczem modelu o parametrach które mnie interesują ??

(McDracullo) #4

Sądze że ten Epox jedank lepszy będzie. Jakoś ASRock nie robił nigdy dobrych płyt.... i chyba nadal nei robi. Pozatym do O/C lepszy jest napewno Epox.

(Lukospol) #5

A co sadzicie o plytach ABIT'a czy ASUS'a?? Owe firmy wyobily sobie renome już kilka dobrych lat temu. A takie firmy jak ASRock, czy EPOX to świeżynki na rynku :smiley:

(system) #6

Epox to już od dawna płyty produkuje na dodatek dobre płyty, stabilne , wydajne= dobrze radza sobie z OC , a Asrock należy do ASUSTEK(ASUS) i zajmuje sie produkcja tanich płyt głównych(do biura, niskobudżetowe zestawy :slight_smile: , małowymagający userzy), napewno nie dla miłośników OC choć czasem trafia sie dobry model :twisted:

(Zbych ) #7

Epox już bardzo dawno produkuje płyty gł. kiedyś były one bardzo drogie zwłaszcza pod intela i na chipsecie intela i ze względu na cene mało popularne , poleciłem Ci bardzo dobrą płyte , nienajświeższy produkt ale dobry, Asrock-a na chipsecie Intela kupisz za niewiele niższą cene jak tego Epoxa , a w sumie pod celerona czy P4 niepolecam mix-ów (procesor intel a chipset VIA) bo niejednokrotnie okazuje się że nie jest to stabilne zestawienie.

(Fs Hawk) #8

Nie będe zakładał nowego tematu więc kontynłuje ten :

Okazało się że płyta główna którą mam kupić ma być bezwzględnie Intela podobno najlepiej się sprawują :frowning:

Ktoś może mi doradzić która bo ja już siły nie mam :frowning: ale przynajmniej budżet się powiększył mam 400 zł .

I jeszcze coś co mnie niepokoi czy na Intel Celeron D346 3.06 GHz BOX (LGA775) 64-bit będzie działał Adobe Premiere 6.0 - Adobe Premiere Pro 2.0 ??

Bo podobno na 64 bitowych procesorach te programy nie działają ??

(McDracullo) #9

Działają. Są konwertowane do 32 bitów.

(system) #10

gigabyte GA-K8U