Płyta intel intel D945GNT i problemy z usb

Mój problem wygląda tak:

Prawie dwa lata temu kupiłam płytę intel D945GNT wszystko było ok przez jakiś rok ? Może trochę więcej? I pewnego dnia z traya wyskoczył mi komunikat o nierozpoznanym urządzeniu usb. I wyskakiwał tak z wysoką czestotliwością. Wypinałam po kolei wszystko, żeby sprawdzić co zawiniło. Niestety komunikat nie znikał. Dopóki nie wyłączyłam usb w hardware managerze. Oddałam płytę na gwarancję i po dwóch tygodniach otrzymałam nowy egzemplarz tego samego modelu. Nie minął nawet rok (ani nawet pół) a sytuacja się powtarza. O co w tym wszystkim chodzi? Wykluczam szkodliwe oddziaływanie moich urządzeń usb bo przez ten cały czas mam te same i jakoś do tej pory chodziło. No chyba, że było to oddziaływanie długoterminowe! Może ktoś się spotkał z podobnym problemem? Albo ktoś wie jak to rozwiązać i uniknąć gwarancji (nie mogę sobie pozwolić na 2 tygodnie bez płyty głównej).

Jeszcze parę faktów:

  • podpięłam do usb sony ericssona i usłyszałam dźwięk podłączenia urządzenia usb ale nie wykrył nowego dysku (karty pamięci ) ani nie zaczął ładować baterii telefonu (co ma zawsze miejsce)

  • system reinstalowałam i nic

  • szperałam w biosie i tam jest tylko opcja włączania i wyłączania usb (włączone)

zainstalowałeś sterowniki do chipsetu intel 945 ??

tak zainstalowałam… niestety nie pomogło

Z jakiego systemu korzystasz?

jeśli z XP to czy ma on SP2 lub nowszy.

xp sp2