Płyta K9N Platinum i procesor X2 - warto?


(system) #1

Jestem posiadaczem (czy szczęśliwym czy nie trudno powiedzieć) płyty głównej K9n Platinum. Specyfikacja płyty -> http://global.msi.com.tw/index.php?func ... at3_no=351

Ponieważ mój procesor Athlon64 3200+ nie należy już do szybkich zastanawiam się nad zakupem nowego. Najlepiej dwurdzeniowego X2. Problem w tym że praktycznie wszystkie sprzedawane obecnie procesory z tej linii mają magistralę HyperTransport 2 GHz a w specyfikacji płyty jest napisane:

Czy w takim wypadku opłaca się kupować taki procesor? Czy będzie odczuwalny spadek wydajności? Nie wiem też przypadkiem czy max wartość FSB na mojej płycie to nie 200 MHz (X2 działa na 400 MHz).

Jeżeli nie taki procesor to co polecacie?


(Kabuto1378) #2

znasz angielski? wiesz co to znaczy "CPU support"? lista obsługiwanych procesorów.


(Tomek Kulig) #3

ja miałem dokładnie taką samą płytę główną i do tego był jeszcze athlon x2 6000+. Całość chodziła bez zarzutu także możesz rozglądnąć się za jakimś X2 bo naprawdę odczujesz potężny przyrost mocy w porównaniu do tego co masz obecnie. :slight_smile:


(system) #4

Tak, znam angielski ale chyba nie zrozumiałeś co to jest za strona. To są testy procesorów na tej płycie. To że procek jest na liście nie znaczy, że działa dobrze.

Spójrz na http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... o=351#menu

Po pierwsze nie każdy procek ma OK, te co nie mają OK nie działają poprawnie. Zauważ też że testy były prowadzone na FSB 200 MHz czyli niższym niż zalecane dla tych procesorów.


(Emilmlo) #5

Wszystkie Athlony 64 i X2 mają HTT 200 MHz i HT 1000 MHz.