Płyta Msi testuje prędkość wentylatorów przy starcie?

Witam

Posiadam płytę Msi Fm2-A55M-E33 i problem w tym, że gdy odpalam kompa wentylator na karcie graficznej przez 2-3 sec chodzi na full obrotach,

słyszałem że nowe płyty Msi właśnie mają to do siebie że przy starcie wentylatory chodzą na full obrotach w moim przypadku wentylator na karcie graficznej,

I tu problem czy właśnie moja płyta tak ma , czy po prostu coś pada ?

Moja też tak ma nie przejmuj się :stuck_out_tongue:

ale nic ci się nie pali ? ;] i wszystko będzie działać ok ?

Płyta główna nie ma nic do karty graficznej i jej wentylatora.

W innym temacie pisałem ci o wentylatorze procesora.

Wentylatorem karty graficznej steruje bios lub sterownik.

Więc wentylator po prostu sobie tak chodzi , zanim nie zacznie nim sterować bios ?

Dobrze rozumiem ? ;]

Ja rozumiem to tak:

Włączasz komputer karta pracuje na 100% obrotów wentylatora, ponieważ Bios nie zdążył się załadować ( a tam są wszystkie ustawienia dotyczące w tym między innymi prędkości wentylatorów, dopiero jak się on załaduje wraca do normy, więc myślę że nie ma czym się martwić.

W miarę dobrze rozumiesz.

BTW> W nowych kartach producenci sprzedają to zachowanie jako “oczyszczanie finów z kurzu” :wink:

A no chyba, że tak dzięki

Pozdrawiam ;] będę teraz kozaczył bo mam samoczyszczący komputer :stuck_out_tongue:

We wszystkich tak jest. To jest zabezpieczenie przy rozruchu bo jak by ci się coś uwiesiło i wentylator by nie chodził to to bu się spalił układ. Tak jak pisał adamok - do chwili załadowania biosu i odczytu temperatur wentylator chodzi na full.