Płyta P5GD1- nie wykrywa mikrofonu


(codin) #1

Problem polega na tym ,że kupiłem nową płytę j.w i wszystko niby gra, ściągnąłem sterowniki takie jakie potrzeba ale niestety po podłączeniu mikrofonu to on nie działa. głośniki działają bez problemu.Mikrofon podłączony tak jak należy /do gniazda różowego/ ale niestety nic nie można mówić i przez to nerwy mnie biorą gdy chcę rozmawiać na skypie. może ktoś miał taki problem i pomoże. [-X


(JNJN) #2
  1. Podłącz do gniazda różowego z tyłu gdy masz uruchomiony system i zobacz czy sterownik wykryje podłączenie mikrofonu.

  2. Może mikrofon niesprawny - sprawdź na innym.

  3. Sprawdź ustawienia sterownika dźwięku - opcje dotyczące mikrofonu.


(codin) #3

Mikrofon podłączony do różowego . zmieniłem mikrofon i to samo Ale dziwne jest to ,że gniazdo mikrofonu na przednim panelu obudowy działa a z tyłu obudowy nie.Przecież nowa płyta.


(xyzzyx) #4

-nie jestem pewien czy "pójdzie" mikrofon na obu gniazdach równocześnie. U siebie mogę wybrać tylko albo "Front Mic" albo "Tył", oba wejścia równocześnie nie. Może w jednych kartach jest to możliwe w innych nie. Może tu jaką pomoc znajdziesz http://support.microsoft.com/kb/306537/pl Pozdrawiam.


(codin) #5

Nie chodzi mi o to żeby działał na obu kanałach równoczesnie , napisałem ,że działa na przednim panelu obudowy a z tyłu nie.pozdrawiam


(xyzzyx) #6

-czy jak w "Regulacja Nagrywania" zaptaszkujesz "Głośność Mikrofonu" również nie działa?. Zaznaczając to uaktywniasz właśnie tylne wejście mikrofonu.


(codin) #7

Coś nie mogę tego znależć! Tzn, regul. nagr,