Plyta pod C2D - ktora wybrac?

Witam

Zamierzam skladac komputer oparty o C2D 2.13GHz, ale mam problem z wyborem plyty glownej bo kazda ma jakies tam wady ( mowa o plytach na chipsecie i965). Moj wybor padl na nastepujace :

  • Asus P5B deluxe w rev 1.04g

  • Gigabyte DS4 o rev 3.3

  • Abit AB9 QUARD

Oczywiscie bede swoje procka krecil do max jego mozliwosci wiec zalezy mi na dobrym podkrecaniu )duze FSB i stabailna praca przy tym duzym FSB plyty) a takze zeby nie bylo jakies nie spodzianek w stylu nie wpolpracowania z jakimis podzespolami albo padanie plyty gdy zbyt duze FSB mimo ze procesor to wytrzymuje. Takze chce aby plyta oblugiwala procesory o FSB 1333Mhz ktore wyjda jeszcze w tym roku

Doradcie ktore wybrac ?

oczywiscie mowa tutaj o plytach z ostatniej rev z najnowzszymi biosami w ktorych poprawiono wiele bledow wzgledem wczesniejszych rev.

Witam!

A jakie wady ma P5B Deluxe? chętnie się dowiem, bo z najnowszymi BIOS-ami to raczej już nie ma tych wcześniejszych przypadłości.

Ze swojej strony mogę Ci ją zdecydowanie polecić - to płyta do mocnego OC.

dzwiek jest "spieprzony"na maxa , wszyscy doradzaja zakup odzielnej karty dzwiekowejOstnio dosc mocno wchodzi na tapety wlasnie ten Abit z cyfrowym zasilaniem ktory bije Asusa i Gb ale to tylko wedlug jeednego testu -

Dlatego wole opinni , doradzen uzytkownikow ktorzy mieli z tymi 3 plytami doswiadczenie

A jak u ciebie z dzwiekiem - sa jakies szumy duze, burczenia , mowia niektorzy ze na sluchawkach przy usawione duzej glosnosci gdy nic nie gra i tylko szumi to slychac jak myszka sie przesuwa :slight_smile:

Czy twoj procek dalej sie nie dal podkrecic czy to plyta dalej nie dala rady ?

Witam!

Dźwięk… no proszę Cię, to oczywiste, że się kupuje osobna kartę dźwiękową i dobre głośniki.

Jak kogoś stać na takie płyty, C2D to karta dźwiękowa za 180zł nie stanowi problemu.

Myślałem, że jakieś problemy techniczne…

Mój procek spokojnie działa na 3,6GHz, tylko po co mam go tak ustawiać (9x400)?

Jak założę wodne chłodzenie to polecę na 4GHz

Swoją drogą jakbyś zauważył to nie mam pamięci 800 tylko 667@800, więc wąskim gardłem jeśli chodzi o FSB są pamięci.

ale tutaj raczej chodzi oto ze sterowniki cos sa niedoporacowane lub cos w elektronice jest nie tak - bo wedlug specow od chipsetow muzycznych ten dzwiek kilkakrotnie powinien byc lepszy na tym chipsecie co jest w Asusie

Witam!

Tak, jak napisałem… osobna karta muzyczna załatwia sprawę.

Co do procka zobacz do poprzedniego posta - edytowałem go.

ps. swoją drogą maksymalne FSB na tej płycie to chyba 650.

No tak sparwe zalatwia ale … pzrecierz Asusu slynal kiedys z dopracowanych plyt a tu taka wpadka z dzwiekiem - ten chipset dzwiekowy powinien dawac o wiele lepszy dzwiek gdyby cos nie bylo zchrzanionego w konstrukcji plyty ( to wypowiedz nie moja tylko fanow chipsetow dzwiekowych)

Ludzie po co takie dziadostwo jak można mieć za prawie tyle samo nie samowitą płytę do o/c i nie tylko…

Chodzi o to:http://pclab.pl/art25142.html

Witam!

Ty chcesz płytę do OC czy do jarania się zintegrowaną kartą dźwiękową?

no wlasnei sie nad nia zastanawim tylko malo kto ja ma i malo recenzji jest polskich

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 14:56

Do tego i do tego

teraz jade na Abit IC7 - i jest ona super do OC a zarazem z dzwiekiem jest tez ok - w tej mojej 3 letniej Abit Ic7 wszystko jest OK i chcialbym teraz tez zakupic taka plyte “OK” :slight_smile:

Remix a co jest z karta dzwiekowa??

zdecydowanie

hehe toż to prędzej procek nie będzie doił takiego fsb :smiley:

ALe co nie wybierzesz to i tak będziesz zadowolony, jakie pamiątki kupujesZ?

OCZ 2GB 800MHz 4-4-4-15 (2x1GB dual)

Teraz od trzech jade na Abit IC7 i jestem zadowolony z tej plyty - czyzby kolejny tez Abit :slight_smile: i pelne zadowolenie :slight_smile:

http://www.allegro.pl/item172555532_mus … fvat_.html

wg mnie mushkiny lepsze

Asus Commando :slight_smile: ~800zł

może to Ci pomoże

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-4

A jeżeli tylko z tych 3 to ja bym się zastanowił nad P5B Deluxe.

raczej bede bral tego Abit AB9 QuardGT

Bo ten Asus Commando to rozbudowana wersja Asusa P5B z ktorym sa problemy - niestety asus cos nie przyklada sie do pracy ( to sa slowa i zdania z innego forum od ludzi ktorzy maja asusy)

na pclab.pl jest test tej mobo.

polecam kupno jakiegoś selekta :smiley:

różnie możesz w sklepie trafić, choć nie wiem jaka częstotliwość będzie Cię satysfakcjonować.

Na takiej mobo 4GHz to łakomy kąsek :wink: a do tego trzeba odpowiedni CPU.

Witam!

Jeszcze raz się pytam jakie są problemy z P5B Deluxe?

To, że Ci się dźwięk nie podoba - OK - i tak prawie każdy używa osobnych kart, ale jakie masz jeszcze problemy?

Stare BIOS-y miały problem ze stabilnością na FSB 351-399 - problem poprawiono

Stare BIOS-y miały problem z włączaniem kompa (włączał się jakby dwa razy) - problem poprawiono

Na tej płycie nie ma najmniejszych problemów z niczym, a wyniki OC są rewelacyjne.

Chcesz kupić AB9 - OK, ale argument z problemami z P5B Deluxe jest bzdurny.

ja tylko pisze to co czytalem na forum z portalu purepc.pl i innych forach

Witam

No to podaj jakieś konkrety jakie oni tam piszą i z czym mają te problemy czy tylko mówią że są złe i nie podają o co chodzi.

Ja mam Asus P5B Deluxe z WiFi i nie narzekam poza dźwiękiem ale od tego mam Sound Blasterka i jest git :slight_smile:

Pozdrawiam