Płyta pod E5200 do ~400zł

Foxconn P35AP-S - Mam poprzednika i jestem bardzo zadowolony b.dobra do OC

Patrz a tu w przypadku MSI P45 Neo2 FR jakoś nie robili problemu

viewtopic.php?f=19&t=274239

Wyjątek potwierdza regułę. A ciekaw jaki serwis, ten w sklepie, czy producent.

EDIT:

NIe sieje zamętu. Prędzej gadanie, że MSI jest lepsze wprowadza niepotrzebny zamęt w głowach kupujących. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

pff, daj przykłady prawdziwości twojej teorii bo narazie tylko zamęt siejesz.

Siejesz zamęt gadaniem że Asus jest lepszy od MSI ale konkretnych argumentów zawsze brakuje.

Już w paru tematach były podawane konkretne argumenty dlaczego MSI jest lepsze od Asusa, testy potwierdzające te argumenty też były a ty nadal swoje.

Scorpio , w kilku tematach były podowane, ale głównie przez Was Mariosti* i Scorpio , ew. Darth Rex , przeciwko moim kontrargumentom (więc nie mów, że ich brakuje, jedynie Ty mogłeś je zlekceważyć) . Na nasze nieszczęście nikt inny się nie chce wypowiedzieć, ktoś kto miał okazje testować je obie na raz.

MSI było szanowaną marką zanim asus w ogóle powstał więc nie gadaj o jaskółkach… z resztą obie firmy mają już wiele lat i wciąż nie ma to żadnego znaczenia jeśli chodzi o porównanie konkretnych modeli płyt głównych właśnie teraz.

Dla zainteresowanych zdam krótką relacje z działającego już zestawu o którym była mowa.

Wybrałem MSI P45 neo2-FR

Płyta po postu super!, b.d chłodzenie mostków i zasilania, dobre rozmieszczenie elementów strategicznych na płycie, masa ustawień OC, 4 profile biosu a także dynamiczne podkręcanie z poziomu windows, włącznie ze zmianą napieć!

E5200 poszedł na niej na 3550MHz z 1,34V, a na 1,41 już idzie na 3750MHz, jednak powyżej 3700 lubiał wywalić blue screena wiec i tak przezornie ustawiłem go na 3550 m.in także ze względu na dużo niższą temperaturę pracy.

reszta konfigu to

palit HD 4870 775/4000 stabilnie idzie na 810/4350

2x2GB a data Vitesty - niestety na cl4 ledwo 840Mhz, na cl5 920MHz co daje gorsze transfery niż cl4 wiec zrezygnowałem, wiecej papu nic nie daje. Waliłem po nich 2,3V ale nie ruszyły wyżej

samsung F1 1TB - cichy, piekielnie szybki

napęd z poprzedniego kompa - jakiś LG

Corsair 550W - chyba nie potrzeba komentarza :wink: zasilacz bez granic

Podaj temperatury.

Czyli SATAII i PCI-E dobrze, a reszta źle?

ASRock ma sześć…

Czy mógłbyś zrecenzować z pobudek bardziej technicznych? Dokładnie co i jak?

Od kiedy to ASrock ma w ogóle profile biosu?

Nie, reszta też dobrze

Scorpio , pytam się nowomianowanego właściciela płyty :). Tak z ciekawości, co sądzie itp., może powie coś więcej, aniżeli testy. O ile jeszcze tu wejdzie.