Płyta pod SLI i CrossFire?

Witam, chce zmienić swoją płyte główną, narazie myśle o zamontowaniu jednej karty graficznej. Ale w przyszlości chciałbym dołożyc kolejną. Tu sie pojawiają problemy, ponieważ nie jestem zdecydowany co do technologi. Na dzięn dzisiejszy mniej problemowe (gry) jest Sli, ale CF tańsze. Dlatego pytam się Was czy jest jakaś płyta, która obsłuży mi jedno i drugie?

Jest ale tylko pod procesory i7. np. Asus P6T

Pod LGA775 nic nie ma ? :expressionless:

przykro mi ale nie. Mam ten sam dylemat. BO zamierzam zlożyć komputer i chyba wybiorę CrossFireX bo słyszałem że z SLI czesto występują problem przez co nie zawsze chcą uznać to na gwarancji.

To może spytam inaczej, jaka jest najlepsza płyta pod Sli, a jaka pod CrossFire ?

Tak, ale obecnie i7 (i płyta gł.) to “Intelowa drożyzna”. Chyba, że cena nie ma dla Ciebie znaczenia.

Ekshibicjencja , cena ma znaczenie. Niecałe dwa lata temu kupiłem obecnego kompa i według mnie nie jest zły i nie mam zamiaru wydawać kilku tysięcy z powodu nowych trendów.

Ujmę to tak - jak tu się zlecą zwolennicy (a może raczej fanboye) Nvidia (SLI) i ATI (CrossFire) to będziesz miał wojnę i mętlik w głowie zamiast rzetelnych porad. Każdy będzie przekonywał do swojego cacuszka. W rzeczywistości jest tak - GeForce i Radeony toczą równą walkę, raz wygrywa jeden, raz drugi. SLI wymaga większego budżetu, CrossFire jak sam napisałeś wychodzi taniej. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że Nvidia ma bardziej dopracowane sterowniki. Wiem, że to mocno lakoniczna porada, ale to już zależy od indywidualnych upodobań.

Ekshibicjencja , fanboye- bardzo niebezpieczni ludzie, potrafią zlasować głowe. Ale wracając do tematu, zaczołem szukać czegoś pod Crossfire i pod Sli. Chciałbym aby płyta nie przekroczyła 500 zł, ale cena 499zł tez mnie bardzo nie zatysfakcjonuje. Szukam płyt, które w obydwoch przypadkach bedą miały pełną obsługe x16 na obydwóch slotach.

Znalazłem coś takiego :

Sli- http://www.allegro.pl/item653608107_asu … gw_fv.html

CrossFire- Tu nie mam pojęcia.

Garstka starszych newsów:

http://pclab.pl/news33551.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1009779,tit … caid=18294

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1998

Tak jak kolega napisał - chipset X58, dla procesorów Intela z serii i7 (czyli wspomniana drożyzna). Ciężko będzie znaleźć coś budżetowego.

Ta płyta co podałeś ma podstawkę LGA775, a więc tylko SLI. A płytki z CF się poszuka. :smiley:

dobra płyta tylko troche slabe ramy obsługuje bo tylko do 800 i ma SLI. Ja polecałbym CrossFireX bo jest tańsza i nie występują błędy tak jak w SLI chociaż k. graficzne są lepsze od GeForce’a

Ja bym polecił taką jak mam w opisie jeżeli zdecydujesz się na rozwiązania ATI. Naprawdę dobra płyta. Obsługuje ddr 2 1333mhz i kosztuje kolo 400zł :slight_smile:

Pozdrawiam