Płyta porysowana w trakcie przesyłki

Otóż nie wiem jak nasza wspaniała poczta polska traktuje małe paczki, zamówiłem grę na Xboxa 360, Call od Duty 4, paczka pobraniowa wszystko ok, w końcu przyszła, otwieram i płyta musiała wyleciec ze swojego miejsca i prawie cała jest porysowana… Oczywiście instaluje się w pełni na dysku konsoli, ale już nie wiem jak to jest jak by ktoś chciał grac z napędu. Kupiłem w stanie idealnym a doszła w dostatecznym/dobrym, Już chyba nic z tym nie mogę zrobic? Nic nie było ubezpieczane chyba, przynajmniej jak by mi dali na regeneracje bo tak to jak tą gre sprzedam, w moim mieście jest za 20 zł regeneracja cd.

Po pierwsze: nie wiesz, czy naprawdę była w stanie idealnym w momencie wysyłki, czy sprzedawca tak tylko mówi.

Po drugie: skoro płytka wyleciała ze swojego miejsca, to sprzedawca nie zabezpieczył jej dostatecznie, jego wina.

Po trzecie: jeśli płyta jest oryginalna, to ma swojego wydawcę. I wydawca ma obowiązek wymiany nośnika na nowy w przypadku jego uszkodzenia. Niektórzy wymieniają za darmo, inni chcą jakiejś opłaty.

Oprogramowania fizycznie się nie kupuje, tylko licencję na jego używanie. Sam fizyczny nośnik ma drugorzędne znaczenie, a wart jest może kilka groszy.

Wydawca w tym wypadku to Infinity Ward, czy mógł by ktoś mnie naprowadzic jak uzyskac wymianę tej płyty, jeżeli się da ?

Ah dobra już znalazłem,

Game replacement prices are as follows:

$10.00 USD - PC/MAC CD ROM game ($10.00 per disc replacement)

$15.00 USD - PC/DVD ROM game ($15.00 per disc replacement)

$20.00 USD - Sony PlayStation 2 /PlayStation 3

$20.00 USD - Sony PSP

$20.00 USD - Microsoft XBox 360

$20.00 USD - Nintendo Wii

$15.00 USD - Nintendo DS

musiał bym 65 zł za wymiane zapłacic …

Nie ma takiego obowiązku. Choć niektórzy deklarują, że wymieniają uszkodzone płyty. Wtedy masz rację :slight_smile:

Składaj reklamację do sprzedawcy. Powinien ci wysłać nową płytę. A sądzenie się z pocztą to już jego zadanie.

No nic już z tym nie zrobię, nie było to kupowane przez allegro, następnym razem nie będę kupował poza allegro i przed kupnem zawsze informowac sprzedawce aby dobrze zabezpieczyli płytę. Dzięki za wypowiedzi i ostrzegam innych aby nie kupowali poza allegro bo potem ciężko załatwic właśnie takie sprawy.

Ale to nie ma znaczenia, czy kupujesz to na Allegro, czy gdziekolwiek indziej. Prawo wszędzie jest takie samo.

Kupowałem ale przez gadu gadu.

No i co z tego? Kupowałeś od firmy? Sprzedawca nie może wykręcić się od swoich obowiązków, allegro jest tylko jednym z możliwych sposobów kontaktu ze sprzedawcą w celu zakupu towaru i nie jest wymagane w celu zawarcia umowy kupna. Masz dowód zakupu (paragon/fakturę)? Jeśli tak to zgłaszaj się do sprzedawcy.