Płyta porysowana w trakcie przesyłki

(Diabloclone) #1

Otóż nie wiem jak nasza wspaniała poczta polska traktuje małe paczki, zamówiłem grę na Xboxa 360, Call od Duty 4, paczka pobraniowa wszystko ok, w końcu przyszła, otwieram i płyta musiała wyleciec ze swojego miejsca i prawie cała jest porysowana... Oczywiście instaluje się w pełni na dysku konsoli, ale już nie wiem jak to jest jak by ktoś chciał grac z napędu. Kupiłem w stanie idealnym a doszła w dostatecznym/dobrym, Już chyba nic z tym nie mogę zrobic? Nic nie było ubezpieczane chyba, przynajmniej jak by mi dali na regeneracje bo tak to jak tą gre sprzedam, w moim mieście jest za 20 zł regeneracja cd.

(system) #2

Po pierwsze: nie wiesz, czy naprawdę była w stanie idealnym w momencie wysyłki, czy sprzedawca tak tylko mówi.

Po drugie: skoro płytka wyleciała ze swojego miejsca, to sprzedawca nie zabezpieczył jej dostatecznie, jego wina.

(MaRa) #3

Po trzecie: jeśli płyta jest oryginalna, to ma swojego wydawcę. I wydawca ma obowiązek wymiany nośnika na nowy w przypadku jego uszkodzenia. Niektórzy wymieniają za darmo, inni chcą jakiejś opłaty.

Oprogramowania fizycznie się nie kupuje, tylko licencję na jego używanie. Sam fizyczny nośnik ma drugorzędne znaczenie, a wart jest może kilka groszy.

(Diabloclone) #4

Wydawca w tym wypadku to Infinity Ward, czy mógł by ktoś mnie naprowadzic jak uzyskac wymianę tej płyty, jeżeli się da ?

Ah dobra już znalazłem,

Game replacement prices are as follows:

$10.00 USD - PC/MAC CD ROM game ($10.00 per disc replacement)

$15.00 USD - PC/DVD ROM game ($15.00 per disc replacement)

$20.00 USD - Sony PlayStation 2 /PlayStation 3

$20.00 USD - Sony PSP

$20.00 USD - Microsoft XBox 360

$20.00 USD - Nintendo Wii

$15.00 USD - Nintendo DS

musiał bym 65 zł za wymiane zapłacic …

(Kpc21) #5

Nie ma takiego obowiązku. Choć niektórzy deklarują, że wymieniają uszkodzone płyty. Wtedy masz rację :slight_smile:

Składaj reklamację do sprzedawcy. Powinien ci wysłać nową płytę. A sądzenie się z pocztą to już jego zadanie.

(Diabloclone) #6

No nic już z tym nie zrobię, nie było to kupowane przez allegro, następnym razem nie będę kupował poza allegro i przed kupnem zawsze informowac sprzedawce aby dobrze zabezpieczyli płytę. Dzięki za wypowiedzi i ostrzegam innych aby nie kupowali poza allegro bo potem ciężko załatwic właśnie takie sprawy.

(Kpc21) #7

Ale to nie ma znaczenia, czy kupujesz to na Allegro, czy gdziekolwiek indziej. Prawo wszędzie jest takie samo.

(Diabloclone) #8

Kupowałem ale przez gadu gadu.

(Cedar) #9

No i co z tego? Kupowałeś od firmy? Sprzedawca nie może wykręcić się od swoich obowiązków, allegro jest tylko jednym z możliwych sposobów kontaktu ze sprzedawcą w celu zakupu towaru i nie jest wymagane w celu zawarcia umowy kupna. Masz dowód zakupu (paragon/fakturę)? Jeśli tak to zgłaszaj się do sprzedawcy.