Płyta + proc + RAM + KG za 1000 PLN

Witam!

Mój młodszy brat planuje modernizację kompa. Oprócz normalnych zadań typu internet i edycja tekstu sprzęt ma służyć do gier typu FIFA i wyścigów samochodowych, bez żadnych nowych strzelanek.

Wykombinowałem coś takiego:

Płyta: http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=2202&prid=s2GigGAM56SS3 - bo tania, dobrze wyposażona i firma sprawdzona

Procek: http://www.znak.pl/index.php?cid=320&scid=2212&prid=cpuAth5600+X2+AM2+BOX - bo nawet niezły stosunek cena/jakość oraz 2MB cache L2

RAM - DDR2 2 x 2048 @800MHz firmy GeiL

Dobrze, źle? A jeśli tak, to czemu?

Karta Grafiki - tu nie mamy pojęcia - czy ATI, czy nVidia. Zostało na nią ok 300 zł - co w tej cenie byłoby optymalne?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Płyta gigabyte p31 ds3l

proc pentium 2180

ram ocz reaper eb 800 cl4 2x1gb

grafika 8800gs

jaki macie zasialcz?

E2160 [170zł]

Gigabyte P31-DS3L [170zł]

Patriot LLK 2x1gb 800mhz [130zł]

inno3D 8800GT [300zł]

razem wychodzi 770zł ale zasilacz też trzeba zmienić!

OCZ StealthXStream 500W REV. 2 [190zł]

reszta na przesyłkę lub na następną modernizację :smiley:

twój wybór to kompletna klapa…

A nie lepiej jakieś A-Daty wziąść ?? Są w podobnej cenie a te Patrioty raczej dość szybko zdychają jakby chciał kręcić.

płyte to bym wziął taką—>http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=888&prid=s775GigGAP31DS3L

procek może zostać

RAM - Patriot llk 2x1GB 800mhz

Grafa --> Gainward 8800gs (575/1700)

Ace Ventura , mój zestaw jest lepszy… BTW. jak wsadzisz procka AM2 do 775?!

generalnie bierz to co ułożył klopas tylko nie 8800GT za 300 bo tylko 256Mb ram-u a 8800GT 512Mb za 380 w icomp.pl

nie wiedziałem że 512mb znajdziemy tak tanio :wink: ale za 20zł drożej masz od palita z lepszym chłodzeniem

czyli generalnie za 1000zł kupujesz

E2160 [170zł]

Gigabyte P31-DS3L [170zł]

Patriot LLK 2x1gb 800mhz [130zł]

Palit 8800GT 512mb [400zł]

OCZ StealthXStream 500W REV. 2 [190zł]

RAZEM : 1060zł

niestety musisz troszkę dopłacić ale warto… lepiej kupić kompa za 1100zł i nie żałować niż brać za 1000zł i żałować do następnej modernizacji “dlaczego nie dałem tej stówy więcej” :slight_smile:

o teraz zestaw klopasa jest idealny, a że stówę więcej cóż trudno ale na 101% warto dopłacić.

klopas , moim zdaniem trochę za mocna zasiłka…

Nie potrzebuje tyle… Myślę, że 400W-450 max. wystarczy.

Z zasilaczy polece Modecome MC 400W - cena około 100 zł…

EDIT

Nie lepiej wziąść pamięci A-DATA?

MC-400 jest nieprzyszłościowy a OCZ uciągnie nawet HD4870…

i ma mniejsze rachunki za prąd…

nie, bo a-data są często słabe i nawet nie dochodzą do 1000mhz :stuck_out_tongue:

To mam parę pytań:

  1. czemu wolniejszy procek z mniejszą ilością cache?

  2. czemu tylko 2GB pamięci?

Kręcenie nie jest przewidziane. Zasilacz mam ToPowera 450W, z tego co wyliczyłem ma niezły zapas.

AMD przy nim zostaje w tyle pod jednym warukiem

podkręcisz go do 3ghz… to nie jest trudne bo wystarczy w biosie zmienić FSB na 333 oraz mniejszyć dzielnik ramu… 10sek w biosie i masz 3ghz

bo 4gb nigdy nie wykorzystasz… BTW. masz 64bitowy system? bo jak nie to wykryje 3,25Gb

ten zasilacz spali nowego kompa… uwierz mi, wiem co pisze :wink:

procek po prze taktowaniu będzie w grach o wiele wydajniejszy niż ten AMD.

A wykorzystasz więcej ?

Brałbym Transcend Axeram za 140zł z allegro ;p ponad 1k mhz idą lightowo. A z tymi patriotami to ciężko.

Czemu tylko 1000zł ?? …

Jak ci nie pasuje zestaw to se weź 9600GSO + E7200 + ModeCom MC 400W + 4GB jakiś pamiątek o O

Niestety nie wiesz co piszesz, Topower to bardzo dobre zasilacze, ta firma robi też Tagany, nawet zobacz ile te zasilacze kosztują :?

http://nvision.pl/_plugins/content/cont … ent.157.28

http://nvision.pl/_plugins/content/cont … ent.157.27

Nie widzę sensu zmieniać go na Modecoma MC400

Pisałem, że nie chcę kręcić, i nie o trudność tu chodzi.

Jest sens kupować coś słabszego i kręcić, zamiast kupić od razu wydajniejsze? Jak z żywotnością?

No i chłodzeniem, standardowe da radę? Czy w o ogóle olać standardowe i kupić wydajniejsze i cichsze chłodzenie od razu, a jeśli tak, to jakie?

Możecie zarzucić jakimiś sprawdzonymi linkami w tej kwestii?

Z tego sobie zdaję sprawę. Mam dużo różnych 64-bitowych systemów, z tym akurat nie mam problemu.

Wolę mieć po prostu więcej RAMu, a za to wyłączyć albo ograniczyć do minimum plik wymiany - to ma raczej wpływ na wydajność.

Wykorzystać także wykorzystam, wystarczy pakować coś 7-zipem :wink:

No w to akurat nie uwierzę.

Po pierwsze dlatego, że sprzęt wymaga 270W, a zasilacz ma 450.

Po drugie dlatego, że to bardzo porządna firma i prędzej spali się zasilacz niż reszta. To nie Codegen.

sorry… pomieszało mi się z take me… ](*,) coś źle funkcjonuje ostatnimi czasy :stuck_out_tongue:

jest sens a żywotność? nie wiem ale na pewno wytrzyma kilkadziesiąt lat… nie podnosisz przecież napięcia…

da radę… jak wyżej napisałem nie podnosisz vcore bo jakbyś podniósł to mogło by nie wystarczyć BOX-owe chłodzenie…

Niestety,nie wiesz,co piszesz, ToPower to dobry zasilacz,proponuję się trochę douczyć o zasilaczach.

chyba napisałem że mi się pomyliło nie? :confused: