Płyta + procesor + pamięć (+zasilacz) za 150zł


(snajper_spurs) #1

Witam,

jaki zestaw tak za okolo 150zł polecacie? Ma służyć do prac biurowych, szczególnie grafika... Możliwość również oglądania filmów, słuchania muzyki i przeglądania stron internetowych bez problemów...

  • zasilacz jakis do tego...

Proszę również o propozycje z allegro

Pozdrawiam.


(Larry Bigl) #2

za samą tą kwotę powinien być zasilacz :x (choć osobiście nie mam {ciach} na punkcie zasilaczy jak 99% użytkowników tego forum)


(Mariosti*) #3

http://allegro.pl/item419104758_amd_ath ... b_ram.html

Licytowałbym to, a zasilacz bezpieczny to przynajmniej dodatkowe 60zł na jakiegoś fortona.


(Wigrus1) #4

to co Mariosti* jest fajne, do tego delta:

http://allegro.pl/item418585607_nowy_de ... chowa.html

czego nie masz? już nie jeden komp poszedł przez super ultra wydajne zasilacze polecane przez panów ze sklepów...


(Mariosti*) #5

wigrus , właśnie kt600 ma wydajność prawie jak nf2, ten foxconn ma pełnowymiarowe pcb, 2 porty sata, niestandardowe chłodzenie procesora i na zdjęciu kondensatory wyglądają w porządku. Z tymi 768mb ramu całkiem chyża maszyna by to była.

Szczególnie pod jakimś lekkim linuchem z xfce.


(Larry Bigl) #6

no luz rozumiem ładować kasę w wydajny zasilacz gdy platforma wymaga..ale gdy to jest zestaw Typu 2gb ram, mobo jakas z dolnej polki, procek 1 rdzeń, grafa integra dysk i dvd/rw gdzie to wszystko pewnie ze 100W w idle nie pobiera..


(snajper_spurs) #7

dzięki chłopaki za propozycje :smiley:


(Mariosti*) #8

Zauważ że nawet wtedy mobo choć tanie tak samo jak procesor pozwalają na mocne oc. Marny zasilacz wtedy wysiada, a poza tym drogi zasilacz, to też wysoka sprawność, cicha praca, bogate dobrze wykończone okablowanie, długa gwarancja i bardzo dobre zabezpieczenia elektryczne które potrafią spowodować że przy spadku napięcia w sieci komputer będzie ciągle działał, podczas gdy taki sam komputer z feel'em/codegenem się zawiesi.


(Larry Bigl) #9

nie każdy robi OC, poza tym osobiście nie widzę sensu podkręcać zestawu kóry i tak po OC miałby problemy z wydajnością (integra karta). Moje zdanie - Komputer do biura itd itp nie ma sensu wydawać kupe kasy na zasilacz. Nie musicie się z tym zgadzać:slight_smile:


(Mariosti*) #10

I nie zgadzamy :slight_smile:

Do biur zwykle bierze się dużo gotowców w przetargach. Nawet jeśli każdy z nich nie jest strasznie głośny, to po wstawieniu 10-20 do zamkniętego pomieszczenia robi się sporo dB. Cisza jest naprawde cudowną rzeczą przy pracy, można cichutko puścić muzykę, rozmawiając nie trzeba podnosić głosu itp. itd.


(Wigrus1) #11

ale chwila chwila, kto tu mówi o kupnie zasilacz za kupe kasy? coś ci się kolego pomyliły tematy, tu jest zasilacz jak najtańszy, gdzie ta delta to naprawdę godna polecenia zasiłka z roczną gwarancją.

po za tym autor topicu nie wspomina o grach, więc integra będzie jak najbardziej odpowiednia.


(Larry Bigl) #12

i właśnie dlatego nie widzę sensu wkładać w zasilacz dużo kasy:) nie chodzi mi o samą tą Deltę tylko o całokształt w odniesieniu do ogółu:) dobra starczy robi się mały OT:P


(Mariosti*) #13

W tym podanym zestawie oczywiście nie ma grafiki, ale np przyzwoitą kartę -> mx440 można dostać za 20-30zł na allegro.