Płyta samostartująca

Witam,

Wpadłem na pomysł i nie wiem czy do końca jest możliwe zrobienie czegoś podobnego, ale ok! postaram się wam przybliżyć co mi chodzi po głowie:

Mam płytę samostartującą Acronis True Image Home do tworzenia i odzyskiwania obrazów dysku twardego i Acronis Disk Director do zarządzania dyskami.

Te płyty uruchamiają się zanim zacznie startować Windows.

Chciałbym umieścić obydwa te programy na jednej płycie samostartującej.

Czy istnieje jakiś Program/Narzędzie, które umożliwi mi stworzenie jak by menu do wyboru zawartego oprogramowania?

mam na myśli taki wygląd:

  1. Start Acronis True Image Home

  2. Start Acronis Disk Director

Gdy np. wybiorę 1. to zacznie się ładować Acronis True Image Home i identycznie jeśli chciałbym wybrać 2.

Czy istnieje taka możliwość stworzenia Menu? i jak umieścić wszystko razem na jednej płycie by automatycznie sama wystartowała?, jeszcze zanim zacznie się ładować system.

można coś takiego wykonać, wystarczy spojrzeć np. na płytę UltimateBootCD (http://www.ultimatebootcd.com)

trzeba zrobić jakiś boot-loader dla płytki , wykonać stosowne menu, spreparować tak programy aby dało się je odpalać z takiego menu, nagrać i testować, napewniej w jakiejś wirtualnej maszynie na początku.

Wymaga to dość dużej wiedzy, jeśli takiej nie masz, to niestety ale nie spotkałem jeszcze “magicznego programu”, który to zrobi za ciebie.

Pogooglaj hasło “bootable cd”.