Płyta systemu vista - wyrzucić?

Witam kolegów koleżanki, robiąc porządki choć do świąt jeszcze kawałek :lol: znalazłem swoją orginalną płytę z systemem Vista tylko bez cd-keya i pytanie czy ona się przyda czy odrazu ją wywalić, bo po co instalować system jak nie mam kodu żeby chodził normalnie pzdr

Z tego co mniej wiecej wiem to mozna zainstalować viste bez klucza ale niech się wypowiedzą ludzie którzy mają wieksze doświadczenie w tym temacie. (chyba na 30 dni) bez klucza

Zawsze możesz sprzedać płytę na allegro - niektórzy szukają płyt bo sami swoje zgubili bądź zniszczyli.

a czy ja mogłbym jeszcze z tej visty skorzystać aktualnie mam windowsa 7 ???

Jeżeli dokonałeś upgrade’u z Visty do 7 kupując uaktualnienie to już nie - Twoja licencja z Visty wygasłą i została przeniesiona na Windows 7.

nie dokonałem tego kupiłem lapka z windowsem 7 legalnie nie robiłem upgrade u ale stacjonarny ma naklejkę vista z tej płyty przyda się czy niee

Zgodnie z licencją - nie - nie możesz przenieść licencji z kompa na kompa tak po prostu (wersje BOX chyba miały taką opcje po poinformowaniu o tym Microsoftu, ale nie wiem czy to nie było tylko dla Ultimate). Jeżeli zainstalowałeś tą Viste na stacjonarnym, aktywowałeś i użytkowałeś to jest przypisana do tamtego kompa (i wierz mi - istnieją metody na sprawdzenie tego i mogą bez problemu wykryć że przekręt robisz). Płyty wyrzucać/sprzedawać nie musisz - zawsze się przydać może do tamtego kompa, ale jeśli uważasz że nie, albo tamtego kompa wyrzucasz/sprzedajesz to albo możesz pozbyć się płyty albo sprzedać kompa razem z płytą/systemem z racji że Ty i tak już nic więcej z nią nie zrobisz.

ciachotdi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif