Płyta win xp

mam orginalną płytkę z Win XP pro ale córka mi zniszczyła opakowanie i nie mam klucza do tej płyty jak mozna go odzyskać gdzie on jest zapisany na płycie??

Trzeba zadzwonić do Microsoft. :smiley:

Jezeli masz legalnego windowsa to kod masz na obudowie komputera

gdzie na obudowie ??

na budzie - musisz miec przyklejoną licensje :lol:

Wejdź na stronę http://www.microsoft.com/resources/howt … fault.mspx

Są tu opisane wszystkie cechy legalnego oprogramowania Microsoftu - m.in. certyfikaty autentyczności (tzw. COA) naklejane na obudowę komputera (w przypadku systemów operacyjnych w wersji OEM).

ale win xp kupiłem w sklepie ze sprzętem dałem 600 zł

Toteż wszyscy Ci proponują abyś skontakował się z Microsoftem. Kontakt do polskiego oddziału znajdziesz na stronie http://www.microsoft.com/poland

Osobiście niestety nie wiem czy jest możliwość zakupienia dodatkowego nośnika systemu w wersji OEM (taką najprawdopodobniej posiadasz). Na pewno jest to możliwe w przypadku zakupu licencji typu MOLP itp.

Nie chcę Cię martwić ale jeżeli i certyfikat i nośnik zostały przez Ciebie utracone to może być to duży problem. Aby system w wersji OEM był uznawany za legalny należy posiadać 2 z 3 składników świadczących o legalności tj. Certyfikat Autentyczności, Nośnik z hologramem i Dokumentację (MS podaje niekiedy także Umowę Licencyjną ale ta jest na płycie) + dobrze jest mieć fakturę zakupu choć nie jest to wymagane. Niemniej, zadzwoniłbym do Microsoftu.

ok dzieki zadzwonię ale czarno to widzę