Płyta win xp


(A K10) #1

mam orginalną płytkę z Win XP pro ale córka mi zniszczyła opakowanie i nie mam klucza do tej płyty jak mozna go odzyskać gdzie on jest zapisany na płycie??


(lazikar) #2

Trzeba zadzwonić do Microsoft. :smiley:


(M a x) #3

Jezeli masz legalnego windowsa to kod masz na obudowie komputera


(A K10) #4

gdzie na obudowie ??


(Qbek50) #5

na budzie - musisz miec przyklejoną licensje :lol:


(Krogulec) #6

Wejdź na stronę http://www.microsoft.com/resources/howt ... fault.mspx

Są tu opisane wszystkie cechy legalnego oprogramowania Microsoftu - m.in. certyfikaty autentyczności (tzw. COA) naklejane na obudowę komputera (w przypadku systemów operacyjnych w wersji OEM).


(A K10) #7

ale win xp kupiłem w sklepie ze sprzętem dałem 600 zł


(Krogulec) #8

Toteż wszyscy Ci proponują abyś skontakował się z Microsoftem. Kontakt do polskiego oddziału znajdziesz na stronie http://www.microsoft.com/poland

Osobiście niestety nie wiem czy jest możliwość zakupienia dodatkowego nośnika systemu w wersji OEM (taką najprawdopodobniej posiadasz). Na pewno jest to możliwe w przypadku zakupu licencji typu MOLP itp.

Nie chcę Cię martwić ale jeżeli i certyfikat i nośnik zostały przez Ciebie utracone to może być to duży problem. Aby system w wersji OEM był uznawany za legalny należy posiadać 2 z 3 składników świadczących o legalności tj. Certyfikat Autentyczności, Nośnik z hologramem i Dokumentację (MS podaje niekiedy także Umowę Licencyjną ale ta jest na płycie) + dobrze jest mieć fakturę zakupu choć nie jest to wymagane. Niemniej, zadzwoniłbym do Microsoftu.


(A K10) #9

ok dzieki zadzwonię ale czarno to widzę