Płyta z systemem vista nie bootuje

(abdulabdul) #1

Witam. Mój problem wygląda następująco. Obecnie posiadam zainstalowany system Vista (32bit) i chce zainstalować viste (64bit). Ustawiłem w BIOSIE CD/DVD/ jako pierwsze, natomiast po włożeniu płyty i zresetowaniu komputera wyskakuje komunikat ''po wciśnięciu dowolnego przycisku nastąpi rozruch z płyty CD lub DVD. Jednak po chwili nie rozpoczyna się instalacja nowego systemu tylko uruchamia się stary windows. Bardzo proszę o pomoc, ja jestem laikiem w tych sprawach, więc nie wiem za bardzo o co może chodzić....

(aderas) #2

Więc kiedy wyskoczy ci ten komunikat to musisz wcisnąć obojętnie jaki klawisz na klawiaturze. Wtedy zbootuje się płyta.

Kiedy tego nie robisz to komputer uruchamia się normalnie tak jak zawsze, czyli z zainstalowanego już systemu.

Powodzenia.

(abdulabdul) #3

Zapomniałem dodać, że ja za każdym razem wciskam ten klawisz, a tu mimo wszystko włącza się stary system i w tym jest problem…

(Michal A1986) #4

Wygląda to tak jak by Ci nie działała klawiatura w BIOSie, jeśli masz klawiaturę na USB to poszukaj w BIOSie takiej opcji ala USB Keyboard Support czy coś podobnego i włącz ją, albo spróbuj innej klawiatury jeśli masz gdzieś pod ręką. Narazie tyle mi przychodzi do głowy.

(abdulabdul) #5

Dzięki wielkie Michal . Rzeczywiście chodziło o to. System elegancko zainstalowany :slight_smile: