Płyta z systemem Windows 7 nie bootuje na nowym komputerze

Witam!

 

Dzisiaj dostałem nowy komputer i mam następujący problem. Posiadam na nim Gigabyte - UEFI DualBIOS i wszystko ładnie, wszedłem w BIOSA, zmieniłem kolejność Boot Options na taką, aby najpierw sprawdzało DVD ROM, wkładam do napędu Windowsa 7 i… nic! Poza napisem “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”. Nie mam już pojęcia co robić, szukałem prawie trzy godziny rozwiązania, ale nic nie pomogło. Prosiłbym o jakieś prostsze wytłumaczenia, bo w takich sprawach jestem “zielony”. Z góry dzięki.

Nagrywarka jest prawidłowo podłączona i wykrywana w biosie? Płyta na pewno jest bootowalna?, sprawdzałeś ją na innym komputerze?

Płyta nie jest bootowalna skoro komputer prosi Cię o włożenie dysku bootującego. Sprawdź na innym komputerze czy się odpala instalacja, ale raczej to wina płytki.

Tak, raczej to wina płyty, Zmieniłem i instalacja się udała, ciekawi mnie tylko dlaczego ta płyta jest zła, to był sprawdzony Windows. Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia.