Płytka głowna i procek do 1000zł. Co wybrać?

Właśnie zastanawiam sie nad zakupem kompa i zastanawiam się jaką płytke wybrać i do niej procek tak żeby zmieścić się w max 1000zł. Co polecacie macie może jakies linki do dobrych testów tych podzespołów?? Mam zasiłke 350W Chiftecka czy da rade ona z nowym sprzętem?? Czy nowe płyty maja wejscia jeszcze na tasme bo mam wszystkie dyski na taśme a nie chce ich zmieniać.

Wielkie dzięki za pomoc

MSI P45 Platinum + E8200

Może warto wymienić inne podzespoły, (dysk,kartę) jak tylko płytę i procka ?

Foxconn P35A-S + E8200 + OCZ 500W SXS Rev.2

Widocznie mnie nie zrozumialeś nie chodzi mi o cały komputer tylko o płyte i procek :smiley:

Widocznie to ty czytać nie umiesz bo jest tu fffpyzdu tematów, w których jest bełkot o składanie kompa i prawie zawsze jest to samo proponowane.

Jeśli możesz to przeczytaj do końca moje pytanie?? Czytanie nie boli naprawde a jeśli nie chcesz pomóc to w ogóle nie pisz. Dzięki

Dostałeś odp. i jeszcze masz jakieś ale ?? Pfffffffffffffff

No i o to mi chodziło dzięki za edycje i pomoc :smiley: MIłego dnia życze. Jeszcze powiedz czy zasilacz da rade?? Bo tyle się mówi ze nowy sprzęt jest coraz mniej prądożerny

Heh, do płyty i procka na pewno ale co z tego jak nie wiadomo jaka reszta będzie siedziała w kompie.

Ja bym jednak zmienił na tego OCZ co podał maniek: wyższa moc i sprawność te 180 zł to tak naprawdę najlepsza inwestycja.

maniekz ma rację, posłuchaj się i napisz jaka masz resztę sprzętu. większość (jeśli już nie wszystkie) nowych płyt ma wbudowany jeden kontroler IDE, także już myśl nad wymianą dysków na szybsze (SATA II) albo o kontrolerze IDE na PCI, ale tu się drugi problem pojawia: za 1000 kupisz szybkiego procka i dobrą płytę, ale o z tego jak dyski będą wydajność ograniczać?

Dlatego za 1k mamy:

Samsung F1 320GB HD322HJ 16MB Cache 141zł

Foxconn P35A-S 270zł

OCZ SXS 500W Rev.2 189zł

E8200 440zł

Razem: 1040zł

Może troszkę przekracza budżet o całe 4 dychy ale chyba się pyli.

Jaką masz grafe jak na AGP to nie wejdzie. Musisz kupić jeszcze nową grafe na PCI-E.