Płyty CD/DVD nie uruchamiają się same

Problem jak w tytule. Gdy wkładam płytę do przegrywarki nic się nie dzieje - żadnego instalatora, komunikatu co ma system ma zrobić z płytą. By cokolwiek mi się włączyło muszę wejść w mój komputer i w stację DVD. Jak się tego pozbyć tj. by system zaczął sam odtwarzać płyty? Trochę to irytujące, gdy muszę samodzielnie szukać na płycie ikonki setup…

Zobacz :arrow: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=19

Cóż… Instalatorów dalej nie otwiera, ale przynajmniej podgląd płyty włącza się automatycznie… :frowning:

Dałoby się to jakoś dopracować?

ja mam ten sam problem, tylko że sie z tego ciesze bo nie pojawiają sie irytujące komunikaty (no ale to kwestia gustu)

Na płycie musi być plik autorun.inf, aby otworzyć instalator po włożeniu płyty do napędu. Jeżeli takowego pliku nie ma, to oznacza, że trzeba plik otworzyć ręcznie.

Problem w tym, że ten plik jest (pisałam w pierwszym poście, że za każdym razem muszę szukać). Na innych komputerach te same płyty chodzą jak złoto, więc to nie ich wina.

Komputer zaś ma dobry czytnik, bo wszystko działało jak należy. Sądzę, że błąd tkwi w rejestrze czy cuś, bo gdy tylko skorzystałam z owego poradnika powyżej automatycznie zaczął mi się włączać podgląd. Tylko podgląd…