Płyty DVD

Witam w poniedziałek. Mam dzisiaj dwa pytanka, a oto one:

  1. Czy w jakiś sposób można zobaczyć, czy ktoś przegrał plytę DVD, którą komuś pożyczyłem :?: (gdzieś słyszłem, że w wypożyczalniach stosują takie coś… czy to może również był blef ?? :?)

  2. Jakim programem mógłby on przegrać zabezpioczoną płytę :?: :smiley:

Nie wydaje mi się żeby to było możliwe, Choć mogę sie mylić. Ale nigdy nie słyszałem o tym.

Zapraszam na http://www.cdrinfo.pl/ wszystko i na temat. :smiley:

Wątpie w to by można było coś takiego sprawdzić

Jeśli chodzi ci o gre to znam program do kopiowania zabezpieczonych CD/DVD

ad 1) nie mam pojęcia

ad 2) a jest ich kilka :slight_smile: - nie ma czegoś takiego jak zabezpieczenie przed kopiowaniem. Jeśli się posiedzi chwile przytym to można przegrać wszystko :slight_smile:

  1. Taki program byłby technicznie niemożliwy do wykonania

  2. Mylisz się Monczkinie… Jest coś takiego i byle jakim programem do kopiowania DVD nie złamiemy blokady dobrze zabezpieczonej płyty.

Może i wszystko ale nie byle czym. Trzeba użyć jednak odpowiednich programów :smiley:

oki, ale czy to co napisałeś nie jest w pewnym sensie potwierdzeniem mojego zdania ??

:slight_smile: Pozdrawiam

zabezpieczone plyty CD i DVD mozna przegrywac (oczywiscie w celu zrobienia sobie kopi bezpieczenstwa :stuck_out_tongue: ) programem Clone CD (nowa wersja moze przegrywac DVD bo z tego co pamietam te starsze to nie bardzo) :smiley:

Mam rozumieć, że zwykły Alcohol 120 % wystarczyłby mu… :?

Czyli wystarczy ten ogólnie dostępny program, a nie jakiś płatny, drogi progs :?:

UPDATE: Sorka, Alkohol nie jest w pełni taki ogólnie dostepny, bo przecież na vortalu jest wersja trial . Nie zmienia to jednak postaci rzeczy :evil:, że ktoś bezkarnie przegrywa moje płytki :confused:

Na http://cdrinfo.pl masz programiki które to potrafią. Kolega -Kocur- proponuje Clone CD więc na cdr info http://www.cdrinfo.pl/software/strona.p … DR-CloneCD

Gdybyś ich nikomu nie udostępniał to by nikt nie kopiwał. Wnioski wyciągnij sam. :smiley:

Programów chronionych prawem autorskim sie nie pożycza ,to też jest nie zgodne z prawem. Licencje posiada tylko ten kto ją zakupił a licencji sie nie pożycza tylko nabywa.

Teraz możeszmu koledze tylko palcem pogrozić.

Swoją drogą to można wymyśleć program do informowania firmy

ze ktoś kopiuje zabezpieczoną płytę.Ale wykryć że ona była kiedyś kopiowana … Chyba że w czasie zgrywania nastąpi zniszczenie fizyczne , wielkie bummm , i po nagrywarce i płycie :wink: To jest możliwe .

Jak nie oddaje płyty, to znaczy - kopiował. :smiley: .

Ale mam pomysły niech mnie…

O ile mi wiadomo nie można przegrywać zabezpieczonych płyt DVD.

Tak to tylko blef !czytnik dvd musiałby ingerowac w plyte, co ze strony technicznej jest niemozliwe!!

mozna!!

:slight_smile:

Miałem tu na myśli,iż nie można przegrywać zabezpieczonych płyt DVD programem CloneCD! !!

ad.2 DVD Decrypter usówa w czasie kopiowania (czytaj tworzenia kopi bezpieczenstwa)prawie wszyskie zabezpieczenia płyt DVD program jest darmowy.