Płyty w napędzie

Witam. Czy można trzymać płytę w napędzie ile się chce czasu i jej nie wyjmować? Po prostu nie chce mi się za każdym razem gdy gram wkładać płytę do napędu, dlatego pytam się czy można bez żadnych przeciwwskazań trzymać płytę w napędzie cały czas. Pozdrawiam.

Jasne, zamontuj sobie 5 napędów i dodatkowo zaoszczędzisz na pudełkach :stuck_out_tongue:

Jeśli nie chcesz często wymieniać płyt w napędzie to zainstaluj po prostu napęd wirtualny, a płytę włóż do sejfu tam będzei bezpieczniejsza :stuck_out_tongue:

Nie poszło ci. :-x Może ktoś kompetentny się wypowie? Dziękuję.

Raczej nie ma żadnych przeciwskazań.Ja nie trzymam,bo jak otwieram okno Mój Komputer to płyta zaczyna się kręcić i to jest denerwujące :?

Dziękuję kaczor0 za wypowiedź, ale ja muszę być pewien czy nie ma przeciwwskazań. :mrgreen: Pozdrawiam i czekam dalej. :wink:

U mnie w kompie chyba przez dobre półroku, albo i dłużej lezała płytka w napędzie i chyba nigdy jej nawet nie wyciągałem, bo zawsze uzywałem drugiego napendu dvd.

Płytka po tak długim okresie nie odznaczała sie zadnymi widocznymi zmianami, włączana niekiedy bo długich przerwach zawsze działała bez problemowo. Teraz jednak juz spoczywa w bezpiecznym pudełku na półce :smiley:

Dlatego nie wydaje mi sie zeby przetrzymywanie jakich kolwiek płyt przez długi okres czasu w napędzia miało by miec jakies destrukcjyjne skutki.

(tak na marginesie ta płyta to Diablo II :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie ma to żadnych nieporządanych skutków na płytę jak i sam napęd?

Płytka bedzie za kazdym razem czytana przez kompa :wink: czyli predzej czy poźniej bedzie zajechana na amen ;]

Napisałem mniej więcej to samo, tylko w bardziej żartobliwym tonie :stuck_out_tongue:

W końcu to dział Na luzie :smiley:

Rozumiem, czyli będę wkładał za każdym razem płytkę do napędu. No cóż, takie życie. Lepsze to niż mieć “zjechaną” płytkę. :wink: Dziękuję i pozdrawiam.

jak niechcesz jej zjechac to zrob naped wirtualny tego dysku i problem z glowy 8)

AZPR, dokładniej chodzi mi tutaj o AOE 3. Żeby uruchomić grę muszę wkładać płytkę. Co mam zrobić by jej nie wkładać, a żeby gra się odpalała? Pomijamy tutaj oczywiście wszelkie cracki itp. O co chodzi z tym napędem wirtualnym? Byłbym zobowiązany za odpowiedź.

zainstaluj sobie program DAEMON Tools, Alcohol 120% badz jakis innyc ktory zrobi naped wirtualny czyli zrobi obraz płytki CD/DVD zapisze ją na dysku i nie bedziesz musial wkladac orginalnego noscinka do napedu, a w oknie moj komputer pokaze sie wirtulany dysk jako nośnik CD/DVD

Przecież w opcjach instalacyjnych możesz wybrać instalację pełną i płyty włożyć do pudełka i spokojnie odłożyć na półkę 8)

fiesta

nie wiem jak w AOE 3 ale w 2 przy instalacji pelnej plulo sie tak czy inaczej o plyte przy odpalaniu :wink:

No niestety u mnie trzeba wkładać płytę tak czy siak. Zresztą z każdą częścią Age of Empires trzeba było wkładać płytę do napędu.