PM - error 183 podczas pokazywania partycji

Za pomocą programu Partition Magik ukryłem partycje. Nastepnie chciałem przywrócić ja ponownie (wymagany restart kompa - tak też zrobiłem). Podczas ładowania windy pokazuje się znany ekran, że PM będzie działać, po czym wyskakuje error 183 i pres any kay to contiune. Na tym kończy się praca PM. Bardzo zależy mi na odzyskaniu tych danych, jednak PM nie podoba się to. Mój dysk jest na SATA (z googlowania wyczytałem to, że może być to wina dysków wymiennych, jednak jak sobie z tym poradzić google nie wiedział).

http://service1.symantec.com/SUPPORT/po … 0416193962

MarS , a możesz mi to przetłumaczyć, albo po niemiecku? Po po angielsku to wnioskuje, że chodzi o to, żeby PM zainstalowac na innym dysku (ale czy dobrze dedukuje to nie wiem).

Nie. System nie może być zainstalowany na dysku dynamicznym, gdyż PM ma problem z prawidłową identyfikacją takiego woluminu

To znaczy dysk ATA może być?

Nie chodzi o rodzaj dysku,poczytaj o woluminach dynamicznych lub zmień to nieszczęsne narzędzie na coś bardziej sensownego jak np. Paragon Partition Manager

Dysk jest podstawowy (diskmgmt.msc tak pokazuje).

Z Partition Magik nie miałem większyszch problemów. Mimo to sprawdzę tego Paragon Partition Manager.

Jakieś jeszcze propozycje?

BTW - gdybym miał dysk dynamiczny problem był by już podczas odpalenia PM pod windą - nie wykryło by partycji, a jedynie wskazało “dysk dyanmiczny”).