Po aktualizacji sterowników mam kłopot z dźwiękiem

windows10
(mrc23) #6

Mam składany komputer, więc wydaje mi się, że musiałem kupić kartę osobno, zakładam, że mam niezintegrowaną. “Przewód audio od głośników podłączony do wtyczki zainstalowanej na płycie głównej z tyłu.” Jeżeli głośniki mam w monitorze to powinno wyglądać tak samo?

(Dimatheus) #7

Hej,

To jeszcze podaj jaki masz monitor. Czy łączysz się z nim przy pomocy kabla HDMI? A w sumie najlepiej zrób screena z ustawień dźwięku - właśnie tam, gdzie zmieniałeś domyślne urządzenie do odtwarzania i nagrywania. O coś takiego chodzi.

obraz
obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

(mrc23) #8

LG Flatron DM2350D, łączę się przy pomocy kabla HDMI.

(Dimatheus) #9
  • A to aktualizowałeś sterowniki do kary dźwiękowej czy graficznej? Bo dźwięk w przypadku HDMI jest generowany tak naprawdę przez kartę graficzną.
  • Czy jak masz podłączony monitor i dźwięk odtwarzany w jego głośnikach, to jako domyślne urządzenie ustawione jest DM2350D-4?
(mrc23) #10

Teraz jak o tym wspomniałeś, to sprawdziłem co zaktualizowałem i faktycznie są to sterowniki do karty graficznej, ale z nimi już jest wszystko w porządku. Później mieszałem ze sterownikami karty dźwiękowej myśląc, że z nimi jest problem, a okazało się, że tak jak napisałem wyżej, kłopot leży gdzie indziej i teraz nie wiem jakie sterowniki do karty dźwiękowej powinienem mieć.

Tak, jako domyślne urządzenie wtedy ustawione jest DM2350D-4.

(Kurp55) #11

Z tego co napisałeś masz podłączony przewód HDMI i przewód audio (okrągły jack) do wtyczki karty zintegrowanej. Czy w takim razie w monitorze masz wejście na przewód audio. Jeżeli tak jest to odłącz ten przewód i pozostań na HDMI. Ustaw jako domyślne odtwarzanie dźwięku ze sterowników nVidi.

(mrc23) #12

Przewodu audio nie miałem podłączonego, ustawiłem domyślne odtwarzanie dźwięku ze sterowników nvidii i dla testu przełączyłem słuchawki z komputera do monitora. Dźwięk z mikrofonu minimalnie się poprawił, ale to dalej nie jest to samo co było kilka dni temu, nie licząc słuchawek, (bo miałem odłączyć przewód audio) mam podłączone tylko zasilanie i HDMI.

dasdadsdas

(Dimatheus) #13

Czekaj, czekaj - a słuchawki podłączasz do monitora czy do komputera? Ile portów jack mają te słuchawki - jeden czy dwa?

(mrc23) #14

Mają jeden port. Wcześniej miałem podłączone do komputera, ale miałem zmienić domyślne odtwarzanie dźwięku na sterowniki nvidii, więc podłączyłem je do monitora. Przypominam, że problem jest z mikrofonem.

(Dimatheus) #15

No to podłącz słuchawki do monitora i pokaż, jak wyglądają urządzenia nagrywające w ustawieniach dźwięku.

(krzysztoft1) #16

W menedżerze urządzeń jest opcja: “Przywróć sterownik”, skoro piszesz, że aktualizowałeś sterownik.
U mnie jest nie aktywna.

Daj znać jeśli Ci się rozwiązać problem.

(mrc23) #17

Przywróciłem sterownik, wcześniej z jakiegoś powodu miałem tą opcje niedostępną, problem nie zniknął zauważyłem też, że muszę mieć poziomy ustawione w ten sposób, żeby mnie w ogóle było słychać (chodzi o dB, bo głośność mogę zmieniać i dalej mnie słychać):

Jestem prawie pewien, że tak nie powinno być. Czy możliwe, że przez mieszanie ze sterownikami zepsułem kartę dźwiękową? Czy może dalej mam złe sterowniki?

(krzysztoft1) #18

Raczej masz złe sterowniki.
Ale spróbuj ustawić katę dźwiękową (zmień głośniki) na urządzenie domyślne (w zakładce Odtwarzanie)
Spróbuj również włączyć Miks stereo, masz wyłączone.

(mrc23) #19

Zrobiłem to, podobno słychać mnie trochę lepiej. Jakie sterowniki powinienem mieć?

(krzysztoft1) #20

Skoro słychać Cię lepiej i wszystko działa, nie ma potrzeby instalacji sterowników. Jeśli masz system Windows 10 to sterowniki same się aktualizują przez Windows Update.

(mrc23) #21

Słychać mnie trochę lepiej, to dalej nie jest to co powinno być. W porównaniu do tego co było wcześniej, to jest tragedia. Wcześniej nie ustawiałem na 30 dB i wydaje mi się, że to jest problem. Powinienem mieć ustawione na 0 tak jak ma każdy, ale wtedy w ogóle mnie nie słychać. Wcześniej mogłem mieć na 0 i było dobrze.

(Kurp55) #22

Kombinujesz ze sterownikami, a może masz uszkodzony mikrofon. Sprawdź na innym komputerze.

(krzysztoft1) #23

No właśnie. Też tak może być. Może też być kwestia ustawień albo źle podpięte.

(mrc23) #24

Sprawdziłem przed chwilą na innym komputerze i tam jest dobrze. Może faktycznie kwestia ustawień, ale nawet jeżeli to nie mam pojęcia co i gdzie zmienić.

(mrc23) #25

Dzisiaj była aktualizacja systemu i coś ona zrobiła co naprawiło problem całkowicie. Dzięki wszystkim za pomoc, problem rozwiązany.