Po co jest tryb awaryjny?

(czecho) #1

Pytam, bo ostatnio dość często przy załączeniu Windowsa muszę wejść w tryb awaryjny bo inaczej się nie da.Wchodzę i wychodzę,bo właściwie nie wiem co mam zrobić.Po restarcie system chodzi normalnie. Moźe mi ktoś wytłumaczyć co powinienem zrobić?

(Semtex) #2

To może Ty wyjaśnij jak to się dzieje że musisz wchodzić w tryb awaryjny,stało się ostatnio coś niespodziewanego z kompem,ewentualnie jakieś niespodziewane restarty,monity o błędach?

(czecho) #3

nie pamiętam abym musiał restartować PC.Błędy też nie wyskakiwały,chociaż syn mówił,ze mu się gra wieszała i stracił wszystkie dane zapisane w grze.

(Bambosz107) #4

masz antywira?

(Semtex) #5

Napisz jak to się dzieje że "musisz" wchodzić w tryb awaryjny,nie ma innych możliwości,od razu loguje w tym trybie?Bardzo mało informacji posiadamy.Możesz doprecyzować?

(Cosik Ktosik) #6

Tryb awaryjny jest po to, aby włączyć komputer bez zbędnych dodatków (usługi, programy, sterowniki), które mogły zablokować dostęp w trybie zwykłym. W tym momencie można spróbować odzyskać kontrolę nad systemem.

Zainteresuj się aktualizacją sterowników, to one najczęściej blokują dostęp w trybie normalnym.

(czecho) #7

F-Secure Anty virus i Outpost Firewall.

A dzieje się to w ten sposób,że przy załączeniu PC wyświetli się taka plansza http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a6b09.html

z tym,że u góry jeszcze coś pisze,coś o systemie i jakimś problemie,ale dokładnie nie wiem co.Jak chcę go urychomić normalnie to zawsze wraca do tej planszy.

(Semtex) #8

No już coś wiemy,jeszcze jak byś spisał ten komunikat i przytoczył tutaj było by jeszcze jaśniej,a próbowałeś przywrócić ostatnią znaną dobrą konfigurację?

(czecho) #9

Z komunikatem będzie cięzko,bo nie pamiętam co tam pisało.Będę musiał poczekać do następnego razu jak wyskoczy i zrobić screena.Nie przywracałem konfiguracji bo nie chciałem utracić danych.

System Windows nie może się otworzyć.................proszę się skontaktować z dostawcą oprogramowania.....powodem mogą być źle zamknięte programy.....

Coś w tym stylu

(Semtex) #10

Sprawdź system pod obecność syfu,możesz użyć Tego programu,przeczyść system i rejestr Ccleaner.

Czy podczas zamykania w normalnym trybie wyskakuje okno zamykania jakiegoś programu?Ta gra,która się wysypała jest nadal zainstalowana?

(czecho) #11

log ze skanowania Malwarebytes anti malware http://wklej.org/id/104864/ coś znalazł i jak się tego pozbyć?

podczas zmykania w normalnym trybie wyskakuje okno zamykania F-Secure AV.

(Semtex) #12

Wyłączałeś centrum zabezpieczeń?Tego dotyczy ten wpis z loga.Trochę ryzykowna rada ale myślę że można spróbować,odinstaluj AV i sprawdź czy problem występuje nadal.Po za tym nie masz w autostaricie pozostałości po jakimś usuniętym programie?To też może stwarzać problemy,chociaż nie powinno,przyznam się że zaczyna mi pomysłów brakować.

(czecho) #13

odinstalowałem F-Secure i zainstalowałem NOD32.Czas pokaże,czy coś się zmieniło.Jeśli chodzi o centrum zabezpieczeń to nic mi nie wiadomo,abym coś swiadomie wyłączał.Załączyłem jeszcze raz.Czasami Outpost wysyła jakieś komunikaty.których często nie rozumiem,ale dla świętego spokoju pozwalam mu na wszystko,bez tworzenia regół,bo nie wiem sam jakie regóły mam utworzyć i moze wtedy łapie jakieś syfy.