Po co Windows Update pobiera zbędne aktualizacje do Officea?

(kamil_w) #1

Zainstalowałem u siebie Microsoft Office 2013. Podczas instalacji odznaczyłem m.in. SkyDrive Pro, OneNote czy Lync. Nie mam więc tych składników pakietu biurowego zainstalowanych, a Windows Update chce mi je aktualizować. Może mi ktoś wytłumaczyć po co?

(Bogdan_G) #2

Chcą Ci uzupełnić. Ja wyłączyłem aktualizacje do produktów Microsoftu. Te, możesz normalnie ukryć. System, frameworki i internet explorer, i tak Ci będą się aktualizowały. No problem.

(kamil_w) #3

Outlooka też chcą mi na siłę zainstalować?

(Bogdan_G) #4

Outlook, to poczta domyślna systemu xp. Obsługa makr w office, także domyślne programy w opcjach internetowych, to właśnie przez pocztę systemu, co jest w opcjach uruchamiania systemu i zależnych usługach. Wyłączenie outlooka nie zmienia prawidłowego działania office, ale bez outlocka, może być problem z aplikacjami microsoftu. OneNote jest bardzo potrzebne. Wklejasz obrazki z tekstem i kopiujesz z niego tekst. Do edycji obrazów, zdjęć i wielu innych funkcji - to nie jest złe.

Modyfikowałeś swój xp programem n-lite?

(kamil_w) #5
  1. Ale ja mam Windows 7 Pro, a nie XP.

2. Outlook to nie to samo co Outlook Expres.

3. OneNote jest dla mnie bezużyteczny.

4. Wybacz, ale bredzisz. “[…]bez outlocka, może być problem z aplikacjami microsoftu.” Nie outlock, a Outlook. Poza tym gdyby brak Outlooka wpływał negatywnie na działanie całego pakietu biurowego, to ten klient pocztowy byłby również w wersji do użytku domowego, a nie tak jak teraz - tylko w wersji Pro i Pro+.

(Bogdan_G) #6

Na win 7 nie ma Outlooka, tylko windows live. Żeby na siódemce pobierało outlooka? To mój laptop z win7, nawet by nie pobrał takiej nieaktualności. Domyślna poczta outlook, to tylko była do starszych systemów, jako komponent. Tyle.

(kamil_w) #7

Przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni post (zwłaszcza punkty 2 i 4). Jak to zrobisz to skorzystaj z wyszukiwarki Google i poszerz swą wiedzę, bo póki co to trochę się kompromitujesz wypowiadając się w temacie, który jest ci nieznany lub znany jedynie pobieżnie.

(Bogdan_G) #8

Fakt. Poczytałem o Outlook 2013. Myślałem, że to historia, zwłaszcza, że chciałem Outlooka, a musiałem na win 7 zadowolić się windows live mail. Przez to przyjąłem, że chodzi o xp. Te aktualizacje nie dały mi spokoju. Ja powyłączałem aktualizacje produktów microsoft na pc i lapku. Ponad 5 lat temu kupowałem najnowszy office 2007. Jestem stary i uparty, ale przepraszam Cię młody. Już się nie wetnę.

(kamil_w) #9

Cóż… bo Outlook Express, o którym chyba wciąż piszesz, to faktycznie już historia. Outlook to zupełnie inny program. Jeden był składnikiem Windowsa do wersji bodajże XP, a drugi jest składnikiem pakietu biurowego Microsoft Office.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Outlook

http://pl.wikipedia.org/wiki/Outlook_Express