Po czyszczeniu komputer nie dziala

“Ciemno już, zgasły wszystkie światła…” A tak na poważnie, sprawdź dokładnie raz jeszcze wszystkie wtyki, kable, itd. Od tego trzeba zacząć.

Daj zdjęcie w lepszej jakości, bo tu kompletnie nic nie widać.
Jak on był czyszczony jak jest cały uyebany ?

Jest uwalony ponieważ w połowie czyszczenia próbowałem to podpiąć i uruchomić ponieważ mi się nie chciało sprzątać

Ciężko zrozumieć to co napisałeś.
Popsułeś komputer - na pewno.
Chcesz pomocy to graj w to co piszemy, jak nie - idź go utop w wannie i tak nie działa

1 polubienie

Autokorekta

Rozkręcasz wszystko. Czyścisz dokładnie. Skręcasz na stole. Sprawdzasz czy działa. Jeśli działa, wkładasz do kompa.

A jak się nie chciało, trzeba było nie ruszać.

1 polubienie

Ja tam zawsze czyszczę swojego kompa CCleanerem i nigdy mi się jakieś kabelki nie rozłączyły :wink: a tak na poważnie - tylko sprężone powietrze!

Naprawdę :thinking:

Komputera nigdy nie myje się mokrą gąbką lub szmatką (ch… o co chodzi autorowi ) i to jeszcze podnapięciem .

Do pozbycia kurzu z komputera można użyć odkurzacz, pędzel malarski 3.5 :crazy_face: + patyczki higieniczne i alkohol Izopropylowy do wyczyszczenia wentylatorów.

  • Odkurzacz 1800W z regulacją "mocy scania " :laughing:
  • Pędzel malarski 3.5
  • Alkohol Izopropylowy do wyczyszczenia wentylatorów.
  • Patyczki higieniczne

Do autora tematu.

Spowodowałeś zwarcie i masz taki efekt. Możliwe że padła ci płyta główna lub zasilacz albo wszystko ( bez obudowy :stuck_out_tongue_closed_eyes:).
Nigdy nie czyść wilgotną ścierką komputera podnapięciem lub nie podłączaj go po użyciu takiej ścierki aż do momentu wyschnięcia .

Po za tym syf jak był tak jest i na nic twoje starania .

Czyli spadła ci szmatka na kartę graficzną. To może spróbój ją wypiąć z komputera, ale uważa,j bo na jej prawym końcu, gdy jest wpięta w slot na płycie głównej, jest zabezpieczenie, co byś nie wyrwał całego slotu z płyty głównej i wtedy sprawdż czy komputer startuje. Ale sądząc po zdjęciu to jakiś komp sprzed 10 lat z noname zasilaczem, więc może i on mógł paść.
Chyba, że na kompach się komletnie nie znasz, to tylko serwis, tam czasem mają jakieś uzywane podzespoły.

Tak bo on ma taki komp z lat 2000 albo z lat 1998 chyba albo to komp z piwnicy a ja wiem że takie stare komputery mogą mieć takie problemy nawet po czyszczeniu

@BiGjOhNy no i jak, co z komputerem?

Po prostu komputery czyści się regularnie, a nie jak jest już tak brudny, że nic w nim nie widać…