Po zainstalowaniu Windowsa na nowym dysku SSD, system nie widzi starego HDD

Witam, kupiłem sobie na system dysk SSD, podłączyłem go, odłączyłem HDD i na SSD zainstalowałem system. Prędzej HDD miał system i partycję z systemem mu sformatowałem, zostawiając inne dane na innych partycjach. Po instalacji Windowsa na SSD podłączyłem mu HDD, ma mi służyć jako dodatkowy do przechowywania danych. Jednak system (W Zarządzanie dyskami też nie) nie widzi dysku HDD, tylko SSD. W biosie widoczne są oba dyski SSD I HDD. Od razu powiem, że nie mogę sformatować w całości dysku HDD, bo mam na nim ważne dane. Jak to zrobić, żeby dysk był widoczny dla Windowsa?

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy nie ma wykrzykników, jeśli są to spróbuj uruchomić windows update
Spróbuj poprzepinać kable zasilające i sata jednego dysku do drugiego.

Jak nie dasz rady naprawić to pobierz sobie lubuntu 17.10 i za pomocą programu rufus zgraj go na pendriva i uruchamiając go w trybie live sprawdź czy widzi te dyski, jeśli tak to jest jakiś problem z system i skopiuj sobie wazne dane na inny dysk/komputer

Pomóżcie mi ustawić ta kolejność:

W takiej kolejności działa, widzi dysk HDD, czy jest poprawna?

kolejność nie powinna mieć znaczenia w “widzialności dysku”, stosuje się ją gdy chcesz odpalać jeden z kilku systemów lub płyt cd automatycznie przed innymi

Prawdopodobnie oba dyski mają tą samą nazwę (jeśli nie zmieniałeś “C”) dlatego HDD może być niewidoczny. Wejdź w zarządzanie dyskami i nadaj HDD nową nazwę np. “D” (jeśli nie masz innych napędów) albo kolejną wolną.

Napisał ze w zarządzaniu dyskami nie widzi hdd więc raczej to nie jest wina litery dysku

Dziwne a jak w biosie w zakładce Hard Drive BBS Priorities ustawisz pierwsze ssd a drugie hdd też nie widzi Windows

A post was split to a new topic: Po zainstalowaniu Windowsa na nowym dysku SSD, system nie widzi starego HDD