Po formacie nie ma neta

Witam. Ostatnio sformatowałem kompa. Win Xp i teraz nie mogę się połączyć z netem. Mam dwa lapki i router LINKSYS. Wcześniej wszystko działało a teraz nie. Jeden laptop który nie był formatowany działa - tzn.internet jest (połączenie przez WIFI). Drugi był połączony kablem i działał do momentu formatu. Teraz jak podłącze kabel to nie łączy się z siecią, przez wifi też nie idzie. czy muszę jakoś skonfigurować sieć na tym laptopie czy też zresetować router. Dodam, że widzi sieć ale się nie łączy pisze o tym, że jest problem z IPv4. Pomóżcie.

Zainstalowałeś sterowniki? Nie ma na sztywno przypisanego IP w ustawieniach?

Sterowniki zainstalowane. Czy muszę też na tym komputerze wchodzić w ustawienia routera? Czy to nie powinno być tak,że na kablu jest bez żadnych konfiguracji dostępny internet? Co do adresu IP to muszę sprawdzić czy jest stały.

Sprawdź też, czy jego macadress jest dodany do listy. W kompie ustaw automatycznie pobieranie ustawień.

Mac adres powinien być dodany bo przed formatem działał net - a mac adres nigdy nie był zmieniany, więc wydaje mi się, że nie trzeba go znów dodawać. co do automatycznych ustawień to zaraz sprawdzę