Po formacie nie tak szybki komputer jak oczekiwałem

Witam.

Miesiąc temu zrobiłem format Windows 7. Borykałem sie z problemem instalacji sterowników pod płytę główną i jej podzespolów. Próbowałem jakis, instalowałem pozniej odinstalowywałem bo wyskakiwały błędy podczass instalacji :confused:

Ogółem problem dotyczy wolnego komputera, tzn gdy chce włączyć zdj z dysku długo wczytuje a jak okno sie pokaze to te ikonki do przerzucania zdj itp po chwili sie pokazuja, przeglądarka Google Chrome muli, flash tak samo :confused: Możecie podrzucic jakies pomysły? Co wam podac, jakie parametry abyście mogli pomóc ?

Z góry wielkie dzieki ! :slight_smile:

Proszę podać specyfikacja komputera. 

I pasowało by podać temperaturę przy użyciu np.http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html 

Karty graficznej, procesora, dysku .  :slight_smile:

Daj screena z menadżea urządzeń oraz dodatkowo screena z zakładki Health z HDTune plus to o co Cię prosił @Addm

 

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Specyfikacja komputera:

  • Płyta główna: MSI MS-7345

  • Procesor: INTEL PENTIUM DUAL E2200 2.2 GHz

  • Karta graficzna: ATI RADEON HD4850

  • RAM: DDR2 2GB

 

Screeny w załącznikach o które prosiliscie :slight_smile:

post-22958-0-06906500-1393693362_thumb.j

post-22958-0-45656000-1393693805_thumb.j

post-22958-0-87063200-1393695748_thumb.j

Dysk do wymiany ale niech Ci ktoś to potwierdzi

 

0A liczba prób uruchomienia osi dysku (Spin Retry Count)- Podaje liczbę prób ponownego uruchomienia osi dysku. Ta cecha gromadzi całkowitą liczbę prób początku wirowania, żeby uzyskać pełną szybkość pracy osi dysku (pod warunkiem, że pierwsza próba była nieudana). Wzrost tej wartości świadczy o problemach z mechaniką dysku.

 

Brakuje jakiegoś sterownika daj identyfikator sprzętowy nieznanego urządzenia.

 

Prosze bardzo, identyfikator sprzętowy:

 

PCI\VEN_1102&DEV_7003&SUBSYS_00401102&REV_03

 

A z tym dyskiem to czekam na potwierdzenie czy wymiana aby na pewno, aj :confused:

Niestety ten parametr jest dość wysoki (osobiście nie widziałem tak wysokiego, przeważnie było kilkanaście), a to niestety bardzo źle świadczy o mechanice dysku, jest to parametr krytyczny (dysk w każdej chwili może ulec awarii).

Dysk kwalifikuje się do wymiany.

A wiec jednak do wymiany :confused:

Co polecicie min 500GB?

Na przykład Western Digital Caviar Blue 3.5’’ 1TB

5 lat gwarancji

 

http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-black-wd5003azex-500gb-sata-600.html

Czyli powodem słabej prędkości komputera będzie właśnie i na pewno dysk tak?

Jednak bardziej zdecydowany byłbym na tego 1TB WD co podał falcon89 ale widze że on jest pod SATA III i czy moja płyta obsłuży to? Bo rozumiem że wtyczka do podpięcia dysku jest ta sama niz w SATA II…

Na allegro znalazłem tanszy, ale czy to ten sam, falcon89? http://allegro.pl/dysk-twardy-wd-1tb-wd10ezex-blue-nowy-fv-i4005429890.html

SATA jest wstecznie kompatybilne, nie powinno być problemu.

 

To jest ten sam model, ale uważałbym przy kupowaniu elektroniki na allegro, nie ma pewności czy ten dysk jest fabrycznie nowy a nie refurbished (odnawiany i ponownie skierowany do sprzedaży).

W żadnym sklepie internetowym dysk nie kosztuje tak mało (to powinno być sygnałem że coś może być nie tak).

Mówisz? Ale zawsze gwarancja jest :wink:

Zamówiłem dysk WD10EZEX :slight_smile: Teraz pytanie, jak najlepiej go podzielic na partycje? Na dwie np. Windowsowa 50GB a druga na reszte danych czy moze na 3 ?

To jak podzielisz partycję zależy tylko i wyłącznie od Ciebie… Możesz tak jak napisałeś, czyli 50 GB na system, a wolne miejsce “dołączyć” do drugiej partycji, możesz równie dobrze zrobić jedną partycję i tam mieć wszystko (system, programy, filmy itd.) Nie proponowane jest jednak takie rozwiązanie, ze względu na wiele aspektów. U mnie są trzy partycje i mam wszystko ładnie poukładane - jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Jedyne o czym musisz pamiętać, to fakt, że liczba partycji podstawowych jest ograniczona do 4, przyczym jedna jest zastrzeżona przez system.

Ok super :slight_smile: Podziele na 3 partycje - jedna systemowa, druga mp3 (bo dość sporo GB mam) a trzecia filmy, zdjecia itp. System plików FAT32 czy NTFS ?

Takie pytanie z innej beczki… Gdybym chciał dokupić pamięć RAM to musi być taka sama jak mam teraz czy moze byc innej firmy/parametrów ? W płycie głównej są 4 sloty, dwa mam zajęte kościami 2x1GB OCZ. Chciałbym dołożyć jeszcze 2GB. Jakies porady ? :wink:

Czy moglibyście podać sterowniki pod mój komputer i Windows 7 32 bit ? Albo poradzić jak znaleźć te pewne :slight_smile: Będę instalował Win na nowym dysku i musze juz uszykować sterowniki.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak