Po formacie problem z dyskiem

(Bubaspy) #1

Mam problem . Posiadam dysk 250 GB . Po formacie gdy zainstalowalem Windowsa XP mam tylko 2 partycie a mialem 3 . I jeszcze na dodatek zerzarlo mi jakies 100 GB poniewaz mam teraz w Windowsie 130GB :frowning: Prosze powiedzcie jak zrobic zebym mial 3 partycje i 250 GB na 3 dyskach :frowning:

(Aminokwasy) #2

Za艂ataj SP1 b膮d藕 SP2

Lub dodaj do rejestru

(Bubaspy) #3

Ok dzieki . Tylko jak juz wchodze w to i chce stworzyc nowo wartosc ci膮gu rozwijalnego : wszystko dobrze zrobie nacisne nowy--->wartosc DWORD----> to nazwe wybieram -----> tylko niewiem gdzie mozna zmienic value data 0 na 1 poniewa偶 mam 0 na 00000000(0).Pomozesz ??

(Gugu007) #4

Bez kombinacji z rejestrem! Tutaj ka偶dy b艂膮d mo偶e by膰 kosztowny, je艣li nie zrobisz wszystkiego od razu dobrze.

Najlepiej (tak jak ju偶 Ci radzono) zainstaluj servis pack 2 - je艣li nia masz to wcze艣niej SP1. Prawdopodobnie masz star膮 wind臋 bez servis pack-贸w - po ich zainstalowaniu winda sama rozpozna prawid艂owo wielko艣膰 dysk贸w.:mrgreen:

(Filip Adamuss) #5

Witam!

Je偶eli to nie pomo偶e to spr贸buj:

Panel sterowania -> Narz臋dzia administracyjne -> Zarz膮dzanie komputerem -> Zarz膮dzenie dyskami -> Naci艣nij na obszar nie przydzielony - na tym takim "pasku - obrazku", i kliknij PPM i utw贸rz partycj臋.

Pozdrawiam.

(Edlib) #6

tylko wyja艣nienie jak tworzymy nowe warto艣ci - klikamy prawym na

prawym panelu, nowy>warto艣膰 dword- regedit tworzy now膮 warto艣膰;

klikamy na ni膮 prawym i modyfikuj - wpisujemy nazwe warto艣ci

(Enable itd) i pod spodem dane warto艣ci - 1(w systemie szesnastkowym);

nie jest to a偶 takie niebezpieczne - wiele razy tworzy艂em klucze, warto艣ci

itd. bez 偶adnych problem贸w; nawet je艣li 偶le wpiszemy nazwe to system

po prostu j膮 zignoruje; jedyne niebezpiecze艅stwo - wpiszemy z艂膮

warto艣膰 lub przypadkowo j膮 usuniemy, ale system zawsze wtedy

wymaga potwierdzenia, wiec ryzyko jest minimalne