Po formacie problem z dyskiem

Mam problem . Posiadam dysk 250 GB . Po formacie gdy zainstalowalem Windowsa XP mam tylko 2 partycie a mialem 3 . I jeszcze na dodatek zerzarlo mi jakies 100 GB poniewaz mam teraz w Windowsie 130GB :frowning: Prosze powiedzcie jak zrobic zebym mial 3 partycje i 250 GB na 3 dyskach :frowning:

Załataj SP1 bądź SP2

Lub dodaj do rejestru

Ok dzieki . Tylko jak juz wchodze w to i chce stworzyc nowo wartosc ciągu rozwijalnego : wszystko dobrze zrobie nacisne nowy—>wartosc DWORD----> to nazwe wybieram -----> tylko niewiem gdzie mozna zmienic value data 0 na 1 ponieważ mam 0 na 00000000(0).Pomozesz ??

Bez kombinacji z rejestrem! Tutaj każdy błąd może być kosztowny, jeśli nie zrobisz wszystkiego od razu dobrze.

Najlepiej (tak jak już Ci radzono) zainstaluj servis pack 2 - jeśli nia masz to wcześniej SP1. Prawdopodobnie masz starą windę bez servis pack-ów - po ich zainstalowaniu winda sama rozpozna prawidłowo wielkość dysków.:mrgreen:

Witam!

Jeżeli to nie pomoże to spróbuj:

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzenie dyskami -> Naciśnij na obszar nie przydzielony - na tym takim “pasku - obrazku”, i kliknij PPM i utwórz partycję.

Pozdrawiam.

tylko wyjaśnienie jak tworzymy nowe wartości - klikamy prawym na

prawym panelu, nowy>wartość dword- regedit tworzy nową wartość;

klikamy na nią prawym i modyfikuj - wpisujemy nazwe wartości

(Enable itd) i pod spodem dane wartości - 1(w systemie szesnastkowym);

nie jest to aż takie niebezpieczne - wiele razy tworzyłem klucze, wartości

itd. bez żadnych problemów; nawet jeśli żle wpiszemy nazwe to system

po prostu ją zignoruje; jedyne niebezpieczeństwo - wpiszemy złą

wartość lub przypadkowo ją usuniemy, ale system zawsze wtedy

wymaga potwierdzenia, wiec ryzyko jest minimalne