Po godzinie pracy komputera staje się wolniejszy

Witam.

Mam pewien problem, otóż po jakimś czasie pracy komputer staje się dużo wolniejszy. Wolniej chodzą gry, programy, internet.

Jeśli chodzi o dysk to nie jest on zaśmiecony. Bardziej pod uwagę biorę zanieczyszczone wnętrze komputera. Nie odkurzałem tam od ok roku. Chciałbym się za to zabrać i zrobić to w miarę porządnie. Dlatego mam kilka pytań:

  1. czy użycie sprężonego powietrza wystarczy?

  2. chciałbym również wymienić paste pomiędzy procesorem i jego chłodzeniem i w karcie grafiki. Ale nie wiem jak to zrobić? czy do procka i karty może być użyta ta sama pasta? jaka polecacie ? czy pasty są tylko w procku i karcie graficznej czy jeszcze gdzieś?

Z góry dziękuję;)

Powinno wystarczyć jednakże pamiętaj żeby dobrze wstrząsnąć sprężone powietrze i żeby żaden płyn z niego nie wyciekał, bo płyn może tam zniszczyć pewne podzespoły.

Z doświadczenia wiem że sprężone powietrze po pierwszym użyciu, “starzeje się”, także pamiętaj żeby nie używać “starego” powietrza :slight_smile:

Powodzenia

Pozdrawiam

ja tam poprostu odkurzam. Robię tak już 15 lat i nigdy nie miałem problemu.

http://vista.pl/porady/250_czyszczenie_ … ania_.html << 2. poziom

“Obejrzyj radiator procesora. Poznaj metodę jego zamocowania po czym go odmontuj włącznie z kablem. Bardzo delikatnie wytrzyj pastę termoprzewodzącą z procesora oraz (można mniej delikatnie) radiatora. Odkurz dokładnie radiator. Nałóż kroplę (mniej więcej 4x4x4 mm) pasty termoprzewodzącej na środek procesora. Delikatnie załóż radiator ponownie i podepnij kabel radiatora na swoje miejsce.”

Pastę możesz kupić w sklepie komputerowym, bądź przez Internet. Ponoć ta jest dobra:

http://4max.pl/default.asp?g=128&gg=67&produkt=69

Ta paste to wsadz sobie w d… Polecam ci Zalman ZM-STG1, wyglada jak lakier do paznokci, ma w srodku pendzelek i jest dziecinnie latwa w nakladaniu, cena 25zl~ na allegro, w osiedlowym sklepie komputerowym kupilem za 28 zl.

Termiczna przewodność: 6.5- 8.0 W/mK - THERMOPOX 75 AGS

Termiczna przewodność: 4W/mK - Zalman ZM-STG1

no comment…