Po instalacji 7 przepadła Vista

witam

Po instalacji siódemki chciałem na chwile powrócić do Visty. Uruchamiam więc kompa i widze że nic nie widzę. Visty nie ma! Włożyłem otrzymaną do lapka płytę Visty i chciałem naprawić ale znalazło tylko Win 7. Mam partycje C, D, E i ext3( 7, Vista, pusta, Linux) Pliki systemowe są i wsio widzę z visty czyli ona chyba jest ? Jak mogę do niej wrócić ? 7 Zainstalowałem pobocznie, nie aktualizowałem z Vist.

EDIT.

Ku mojemu zdziwieniu uruchamiając komputer któryś raz z rzędu zobaczyłem do wyboru Win 7 i Win Vista (odzyskano). Wchodzę na viste -> mój komputer i widzę że mam partycję C 90gb, D 40mb z czego 16mb wolnego ( to jest siódemki i powinna być 90gb i 70GB wolnego) i 90 gb bezsystemowej.( cyzli normalnie)

co teraz jest nie tak ? Nie wykrywa tak jakby w ogóle tej siódemki na viscie

Z płyty Sevena:

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

Dobra naprawiłem płytą, tylko nastąpił nowy ? problemik ? w sumie nie wiem czy to problem. Otóż mam dysk C, D, I,J zamiast jak już coś to E,F i co teraz? Ale mi ta 7 namieszała…

win+r, diskmgmt.msc, zmień literę dysku.

Dzięki. Wszystko byłoby OK gdyby nie to że nie mogę zmienić woluminu dysku D, ponieważ nie wiem skąd się on wziął i mi wyskakuje błąd, że nie można zmienić nazwy bo to może być dysk rozruchowy czy systemowy czy też stronicowy. I co teraz? Wszystko co miałem zainstalowane na Dysku D nie działa bo zmieniła się ścieżka.