Po instalacji 7 ,xp zniknął

(Lukasz Grzelak22) #1

jak w temacie . zainstalowałem 7 po instalacji nie ma wyboru systemu . próbowałem już naprawić z płyty ale kończyło sie to tym ze nawet 7 nie chciała wystartować wiec musiałem naprawić z płyty 7 i 7 ruszyła xp nadal nie chce sie pokazać. próbowałem dodać programem VistaBootPRO 3.3 zęby xp sie pokazał i sie pokazał ale pisze ze nie ma ntldr. znalazłem kilka sposobów w internecie jak to zrobić ale nic to nie dało. probowałem wkleić ten plik z płyty xp tylko nie wiem gdzie za bardzo.pomocy

(system) #2

Czy aby na pewno zainstalowałeś W7 na osobnej partycji? Masz w tej chwili W7 na jednej, a XP na drugiej partycji, czy może na C: z W7 masz katalog "windows.old"? (jeżeli instalowałeś na tą samą partycję co był XP, to w tym katalogu masz przeniesione wszystkie pliki z XP).

(Quigonmaster) #3

Jeśli chcesz przywrócić ntldr to włóż do napędu instalkę xp i wykonaj copy X:\i386\ntldr (gdzie X jest literą napędu). Mam nadzieję jak poprzednik że 7 instalowałeś na osobnej partycji.

(Lukasz Grzelak22) #4

tak na osobnej

(Figurel) #5

Program EasyBCD 1.7.2.exe znajdzie wszystkie systemy operacyjna zainstalowane na komputerze i stworzy bootloadera.